ترامپ: شرکت هوآوی چین تهدید امنیت ملی برای آمریکاست

به گزارش مجله دامپزشکی، رئیس جمهوری آمریکا پس از آن که بار دیگر فعالیت شرکت هوآوی را تهدید برای امنیت ملی ایالات متحده عنوان نمود، از امکان حصول توافق برای نحوه فعالیت آن در این کشور در قالب توافق نامه تجاری با چین سخن گفت.

ترامپ: شرکت هوآوی چین تهدید امنیت ملی برای آمریکاست

با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله دامپزشکی به نقل از یورونیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پس از آن که بار دیگر فعالیت شرکت هوآوی را تهدید برای امنیت ملی ایالات متحده مطرح کرد، از امکان حصول توافق برای نحوه فعالیت آن در این کشور در قالب توافق نامه تجاری با چین سخن گفت.

ترامپ در جریان کنفرانس خبری روز پنجشنبه خود نگرانی های خود در خصوص فعالیت شرکت چینی خدمات مخابراتی هوآوی در ایالات متحده گفت: وقتی از دید امنیتی یا نظامی به کارهایی که این شرکت انجام داده، نگاه می کنید، احساس خطر زیادی می کنید. با این حال این امکان وجود دارد که هوآوی جزء قراداد تجاری با چین باشد.

یک هفته پیش و همزمان با افزایش تنش مالی میان آمریکا و چین، دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده با صدور دستوری خواهان ممنوعیت فعالیت شرکت چینی خدمات مخابراتی هوآوی در آمریکا شده بود.

ترامپ همچنین از ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا خواسته بود تا محدودیت های لازم را در برابر شرکت های خارجی که فعالیت های آنها به بخش زیرساخت و امنیت ارتباطات ایالات متحده آسیب می رساند و مخل امنیت ملی این کشور به شمار می رود، اعمال کند.

شرکت هوآوی در حال حاضر دومین تولیدکننده بزرگ تلفن هوشمند در دنیا محسوب می گردد و پیشتر نیز فارغ از نگرانی های امنیتی فعلی به سرقت فناوری آمریکایی و کوشش برای دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران متهم شده بود.

ترامپ از یک سال پیش تا کنون به جنگ تجاری با چین دامن زده است. او همیشه یکی از دلایل کوشش مستمر خود برای افزایش تعرفه واردات کالاهای چینی به ویژه در محصولات دارای فناوری بالا را پرداخت نکردن حق مالکیت معنوی محصولات و فناوری های به سرقت رفته از سوی شرکت های چینی عنوان نموده است. البته در مقابل، چین همیشه این اتهام را رد نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 209

به "ترامپ: شرکت هوآوی چین تهدید امنیت ملی برای آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: شرکت هوآوی چین تهدید امنیت ملی برای آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید