تجویز 3 قلم دارو برای بیماران مبتلا به کرونا ممنوع شد

به گزارش مجله وتورلد، سازمان غذا و دارو تجویز دارو های IVIG، سینوورا و پیرفنیدون برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا را ممنوع خاطرنشان کرد.

تجویز 3 قلم دارو برای بیماران مبتلا به کرونا ممنوع شد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، سازمان غذا و دارو با صدور بخشنامه ای تجویز دارو های IVIG، سینوورا و پیرفنیدون برای بیماران مبتلا به کرونا را ممنوع اعلام نمود.

در بخشنامه صادر شده معاون درمان وزارت بهداشت به معاونان درمان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور آمده است:

با توجه به ابلاغ راهنمای تشخیص و درمان بیماری کرونا و لزوم رعایت آن در کلیه مراکز درمانی کشور و به منظور ارتقای سطح ارائه خدمات، کاهش عوارض ناخواسته درمانی و جلوگیری از تحمیل هزینه های غیرضروری به بیماران و تاکید چند باره بر عدم تجویز دارو ها (IVIG، سینوورا، پیرفنیدون) و روش های درمانی خارج از راهنما های ابلاغی، مقتضی است با نظارت مستمر بر فرایند ارائه خدمات و آنالیز پفراینده ها و درمان های تجویزی، در صورت مشاهده تخلف با استناد به مفاد آیین نامه انتظامی رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه ای مشاغل پزشکی و وابسته من جمله مواد 11، 14 و 17، متخلفین به دادسرای انتظامی نظام پزشکی معرفی شوند.

گفتنی است؛ تا به امروز تاثیر داروی ivig بر درمان بیماری کرونا در هیچ منبع علمی در جهان به اثبات نرسیده و با تجویز این دارو برای این بیماران تنها باعث تقاضای القایی در بیماران می گردد.

منبع: خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1651

به "تجویز 3 قلم دارو برای بیماران مبتلا به کرونا ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجویز 3 قلم دارو برای بیماران مبتلا به کرونا ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید