برنامه های کاهش آلودگی هوا را به دقیقه 90 موکول نکنیم

به گزارش مجله دامپزشکی، رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به اینکه شناورسازی ساعات کاری ادارات در کاهش آلودگی هوا تاثیر مثبت می گذارد، گفت: آلودگی هوا در اواخر پاییز و اوایل زمستان مسئله جدی است و باید تصمیمات لازم برای کاهش آلودگی هوا در این مقطع سال زودتر گرفته گردد.

برنامه های کاهش آلودگی هوا را به دقیقه 90 موکول نکنیم

به گزارش مجله دامپزشکی، زهرا صدر اعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران در جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا اظهار کرد: روند وزارت نفت در توزیع سوخت استاندارد دیزل جای قدردانی دارد و شرایط موجود نشان می دهد که کیفیت سوخت دیزل در حال بهبود است که در نتیجه این شرایط کیفیت هوا نیز بهتر خواهد شد.

وی با اشاره به گزارش سازمان حفاظت محیط زیست در مورد نتایج پایش سوخت بنزین و گازوئیل اظهار کرد: سوخت برخی صندلی ها با حد استاندارد فاصله زیادی دارد. نکته جالب آن است که سوخت این صندلی ها در دوره های قبلی نیز شرایط مناسبی نداشته است. بنابراین این موضوع باید مورد آنالیز قرار گیرد.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به اینکه آلودگی هوا در روزهای سرد سال در اواخر پاییز و اوایل زمستان به یک مسئله جدی تبدیل می گردد، گفت: اوج آلودگی هوا مدت زمان طولانی ندارد. بنابراین تصمیمات مختلف در این حوزه اثرات عمیقی بر بخش ها و دستگاه های مختلف نمی گذارد.

به گفته صدراعظم نوری بخش تفصیلی و علمی کشور به دلیلی زمانبندی خاصی که دارند بیشترین تاثیر را از تصمیماتی مثل تعطیلی مدارس و شناورسازی ساعات اداری می پذیرند اما سایر دستگاه ها و ادارات دچار مشکل چندانی نخواهند شد.

این عضو شورای شهر تهران تاکید نمود: در شرایط اجتماعی و سیاسی امروز کشور، مردم تحمل هیچ مشکل جدیدی را ندارند. بنابراین نباید اجازه دهیم که مشکل آلودگی هوا به ویژه در شهر تهران مشکل مضاعفی ایجاد کند. بنابراین باید دولت را قانع کنیم که بحث شناور سازی ساعات کاری ادارات را در راستای کاهش آلودگی هوا بپذیرد.

وی ادامه داد: با توجه به تجربه سایر کشورها ایجاد نوسان در ساعات آغاز کار ادارات تجربه موفقی خواهد بود. البته می توان روی آن مطالعه بیشتری انجام داد و ابعاد مختلف آن را آنالیز کرد. در شورای شهر تهران نیز این موضوع را پیگیری می کنیم تا در روزهای اوج آلودگی هوا اقدامات مناسب صورت گیرد.

صدر اعظم نوری اظهار کرد: در سال های گذشته در روزهای اوج آلودگی هوا به دلیل نبود برنامه ریزی تعطیلی هایی هم رخ داد که باعث ایجاد مشکل برای مردم شد. بنابراین در امسال باید برای موضوع تعطیلی مدارس و به طور کلی کاهش آلودگی هوا برنامه ریزی های لازم را انجام دهیم و نباید اجازه دهیم که کلیه تصمیم گیری ها به دقیقه 90 موکول گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 بهمن 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 55

به "برنامه های کاهش آلودگی هوا را به دقیقه 90 موکول نکنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های کاهش آلودگی هوا را به دقیقه 90 موکول نکنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید