اروپا دچار رکود مالی می گردد

به گزارش مجله دامپزشکی، یک اقتصاددان شانس وقوع رکود مالی در منطقه یورو را 70 درصد دانست.

اروپا دچار رکود مالی می گردد

برای رزرو قطار اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از یاهو فاینانس، محمد الریان، اقتصاد دان ارشد موسسه بیمه ای آلیانتس آلمان با اشاره به کاهش محسوس نرخ رشد کشورهای اروپایی در ماه های اخیر گفت که منطقه یورو اکنون بر لبه پرتگاه قرار گرفته است. وی اضافه نمود: نه تنها در منطقه یورو بلکه هر پنج اقتصاد بزرگ اروپایی دارای مسائل خود هستند. در واقع هیچ پیشرفتی محسوسی ایجاد نشده است و سیاست قاطع تقویت رشد نیز مشاهده نشده است.

این اظهارات تنها کمی پس از آن بیان می گردد که بانک مرکزی آلمان در گزارشی نسبت به تداوم رشد مالی منفی این کشور هشدار داد. بزرگ ترین اقتصاد اروپا در سه ماهه دوم سال برای نخستین بار در طول یک دهه اخیر کوچک شد و رشد منفی 0.1 درصد را تجربه کرد. با این حال بانک مرکزی آلمان هشدار داده است که به دلیل پا برجا بودن مسائل به ویژه در بخش صنعت، خطر تداوم رشد منفی در فصل های بعدی نیز وجود دارد.

از سوی دیگر مساله چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا مساله ای است که به ابعاد نگرانی ها از وضعیت مالی اروپا دامن زده است. نشریه ساندی تایمز با استناد به اسناد محرمانه گزارش نموده است که احتمال بروز قحطی مواد غذایی و سوختی در انگلیس در صورتی که این کشور بدون توافق تعیین اتحادیه اروپا را ترک کند، وجود دارد.

الریان با اشاره به بحران در ایتالیا نیز می گوید: اختلاف بین دولت ائتلافی این کشور بسیار زیاد است و مساله بدهی و بودجه به یک اختلاف اساسی بن این کشور و اتحادیه اروپا تبدیل شده است. رشد مالی ایتالیا سال ها است که در حال درجا زدن است و چشم انداز روشنی برای تقویت این رشد وجود ندارد.

وی اضافه نمود: هر پنج اقتصاد بزرگ اروپایی رشد زیر یک درصد داشتند که ناامید کننده بود، آلمان و ایتالیا نیز رشد منفی و صفر درصدی را تجربه کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 305

به "اروپا دچار رکود مالی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا دچار رکود مالی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید