کش تقویت مچ دست و انگشت چیست و چه فایده هایی دارد؟

به گزارش مجله وتورلد، آیا تابه حال درد دست های خود، پس از یک روز طولانی تایپ کردن را احساس نموده اید؟ دیگر وقت آن رسیده است تا با خستگی انگشتان، خداحافظی نموده و به دست های قوی و محکم خود سلام کنید. کش گریپستر، یک راه چاره برای برطرف بسیار از مشکل های عضلات دست و انگشتان است. کش تقویت مچ دست و انگشت، یک ابزار ورزشی عالی، برای تقویت عضلات مچ دست، انگشتان و ساعد است.

کش تقویت مچ دست و انگشت چیست و چه فایده هایی دارد؟

در این مقاله درباره کش تقویت نماینده مچ دست مدل گریپستر و فایده تمرین با آن صحبت می کنیم تا شما را به طور کامل با این ابزار ورزشی محبوب، آشنا کنیم. از شما خوانندگان عزیز دعوت می کنیم تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

کش تقویت مچ دست و انگشت چیست؟

کش تقویت مچ دست و انگشت، ابزاری کارآمد برای قوی ساختن عضلات این منطقه ها و برجسته کردن رگ های دست است. این وسیله به ورزشکاران امکان می دهد تا عضلات انگشتان، مچ و ساعد را برترین شکل ممکن، تمرین دهند تا تقویت شوند. استفاده از کش تقویت نماینده مچ، بسیار آسان است و برای هر گروه سنی مناسب است. شما ممکن است، نام این کش را به صورت های مختلف مانند رگ ساز گریپستر، کش تقویت مچ دست، کش رگ سازی و کش قویی نماینده دست، شنیده باشید. تمرین با کش تقویت مچ دست و انگشت، چیزی شبیه انجام تمرینات یوگا برای دست است. کشش، خم شدن و به کارگیری مداوم عضلات، احساسی است که شما هنگام کار کردن با گریپستر خواهید داشت.

کش تقویت مچ دست و انگشت گریپستر چگونه کار می نماید؟

گریپستر، یک کش تقویتی از جنس سیلیکون باکیفیت است که یک طرف آن به انگشتان دست وصل شده و طرف دیگر به مچ دست به وسیله یک مچ بند چسبی، بسته می گردد. انجام تمرین روزانه بین 20-30 دقیقه، به تقویت عضلات دست شما یاری زیادی می نماید. معمولا تا 30 روز تمرین با این وسیله، رگ های دست برجسته می شوند. برای افزایش کارایی، 3 سطح شدت تمرین در نظر گرفته شده تا به تدریج اثربخشی آن را افزایش دهد. با استفاده از این ویژگی، افراد می توانند با توجه به توانایی خود، از این وسیله استفاده نمایند.

کش رگ ساز، دارای مچ بندهای قابل تنظیم است که برای انواع سایز دست مناسب هستند. حمل کش تقویت مچ و ساعد، به علت کم حجم بودن آن بسیار راحت است و در هر جایی می توانید از آن بهره ببرید. این ابزار برای افراد در بیشتر سنین و سطوح آمادگی جسمانی مناسب است.

فواید کش تقویت نماینده مچ دست و انگشت گریپستر

کش تقویت نماینده مچ دست، یک ابزار ورزشی همه کاره است که برای طیف وسیعی از اهداف استفاده می گردد. این ابزار نو ورزشی، فواید زیادی دارد که در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم:

 • کاهش استرس: کاهش استرس، ممکن است اولین چیزی باشد که با تماشا گریپستر به ذهنتان خطور کند؛ این ابزار مفید می تواند کاملاً درمانی باشد. استفاده از این کش، یک راه چاره، برای کم کردن استرس است و حتی به عنوان نوعی وسیله برای تقویت تمرکز حواس عمل می نماید.
 • بهبود قدرت ساعد: این ابزار ورزشی، مقاومت هدفمندی را در برابر عضلات ساعد شما ایجاد می نماید که منجر به بهبود قدرت ساعد می گردد. کش تقویت نماینده ساعد، به ویژه برای ورزشکاران در ورزش هایی مانند صخره نوردی، گلف و تنیس بسیار مفید است.
 • پیشگیری از آسیب: تقویت عضلات دست و ساعد، به جلوگیری از آسیب هایی مانند کشیدگی مچ دست یاری می نماید. این موضوع در بین افرادی که درگیر حرکات مکرر دست و مچ هستند، بسیار رایج است. کش گریپستر، یک ابزار عالی برای بهبود عملکرد ورزشی، کاهش درد و بهبود تعادل و هماهنگی است.
 • مقاومت عضلات دست: استفاده منظم از گریپستر، می تواند استقامت عضلات دست و مچ شما را افزایش دهد . این کش به شما امکان می دهد، فعالیت هایی را که احتیاج به استفاده از دست، برای بازه زمانی طولانی تری دارند، بدون خستگی انجام دهید.
 • تقویت دست برای انجام تمرین های موسیقی: برای نواختن بیشتر سازها، احتیاج به مهارت و قدرت انگشتان دست است. گریپستر می تواند به بهبود مهارت های مرتبط با نواختن سازهایی مثل گیتار، سه تار یا پیانو یاری کند.
 • وسیله ورزشی قابل حمل: میزان جمع وجور و طراحی سبک گریپستر، باعث می گردد که آن را راحت در کیف باشگاه خود حمل نموده یا حتی در حین حرکت بهره ببرید.
 • استفاده برای اهداف مختلف: گاهی علاوه بر تمرینات ساعد، از کش قوی نماینده دست و مچ، برای توان بخشی انگشت و دست نیز استفاده می گردد. این ویژگی آن را به ابزاری همه کاره برای طیف وسیعی از افراد تبدیل می نماید.

نکات مهم برای استفاده از کش گریپستر

مانند هر روتین تمرینی در ورزش، نظم در هنگام استفاده از کش تقویت دست و انگشت گریپستر، نقش مهمی دارد. البته رعایت نکات لازم برای استفاده صحیح از کش قوی نماینده مچ و دست، به بهبود اثربخشی این وسیله ورزشی یاری نموده و شما را از آسیب حفظ می نماید. در ادامه نکات مهم برای استفاده درست از گریپستر را بیان می کنیم:

 • همواره قبل از آغاز کار، بدن و دست های خود را گرم کنید و حرکات کششی انجام دهید. با گرم کردن سبک آغاز کنید تا عضلات ساعد خود را برای تمرین آماده کنید.
 • ثبات در تمرین برای افزایش قدرت ساعد، نقش کلیدی و مهمی دارد. سعی کنید تمرینات گریپستر را به طور منظم در برنامه خود بگنجانید.
 • حین تمرین از کش هایی با درجه مقاومت مناسب بهره ببرید. برای مثال اگر تازه کار هستید، از کش های با مقاومت کم آغاز کنید و به تدریج با بهبود قدرت ساعد، شدت تمرین و مقاوت را افزایش دهید.
 • کش را دور مچ دست یا انگشتان خیلی سفت نکنید. اگر حین کار با کش گریپستر درد یا ناراحتی احساس کردید، تمرین را متوقف کنید.
 • تا حد ممکن در محدوده توانایی تان تمرین کنید. به عضلات، زمان کافی برای استراحت بدهید. این کار باعث جلوگیری از آسیب دیدگی و خستگی بیش ازمیزان می گردد.

کش تقویت مچ دست برای چه کسانی مناسب است؟

چه ورزشکاری باشید که در پی بهبود عملکرد خود هستید یا کسی که می خواهید قدرت بیشتری در دست های خود داشته باشید و رگه ای دست خود را برجسته کنید، این ابزار می تواند دوست نو شما باشد. البته کش تقویت مچ دست و انگشت، فقط برای این افراد نیست. در ادامه به معرفی دسته های مختلف افراد مناسب، برای استفاده از کش تقویت نماینده دست می پردازیم:

 • علاقه مندان به تناسب اندام و ورزشکاران: کار کردن با عضلات، به تقویت قدرت دست ها و ساعد یاری می نماید. کش گریپستر، یک ابزار مهم برای ورزشکاران، به خصوص صخره نوردان و تنیس بازان است، زیرا به بهبود قدرت بازکردن انگشت و دست، یاری زیادی می نماید.
 • نوازندگان موسیقی: نوازندگان باید حین نواختن انگشتان خود را به دقت کنترل نمایند. این افراد به وسیله تمرین با گریپستر، می توانند این مهارت را بهبود ببخشند و عضلات انگشتان خود را تقویت نمایند.
 • فیزیوتراپی و بیماران توان بخشی: بعضی آسیب ها و جراحی ها ممکن است ماهیچه های دست شما را ضعیف نمایند. این جایی است که گریپستر وارد عمل می گردد. استفاده از این ابزار و به کارگیری عضلات دست و انگشت به عنوان یک تمرین کنترل شده و کم فشار عمل می نماید؛ این کار عضلات شما را در طول دوران بهبود و نقاهت، تقویت می نماید. البته به یاد داشته باشید، همواره قبل از آغاز استفاده از هر ابزار ورزشی، حتما با پزشک مشورت کنید.
 • فریلنسرهای پشت میز نشین: اگر شما یکی از آن افرادی هستید که ساعت های طولانی پشت صفحه کلید و لپ تاپ کار می کنید، کش تقویت دست و انگشت می تواند به شما یاری کند. استفاده منظم از این وسیله ورزشی انعطاف پذیری دست را بهبود می بخشد و انقباض عضلات را کاهش می دهد؛ در نتیجه به مبارزه با خستگی و اثرات طولانی مدت کار روی عضلات یاری می نماید.

کلام آخر

کش تقویت نماینده مچ دست و انگشت، ابزاری کاربردی و نو برای تقویت ساعد و بهبود قدرت دست و انگشتان است. این کش با شدت مقاومت قابل تنظیم و قابلیت حمل راحت، یک وسیله ورزشی محبوب، بین افراد محسوب می گردد. با گنجاندن مداوم تمرینات گریپستر در روتین روزانه خود، می توانید انتظار داشته باشید که پیشرفت های قابل توجهی در قدرت ساعد، پیشگیری از آسیب دیدگی، استقامت کلی دست و برجستگی رگ دست خود مشاهده کنید.

منبع: fizznessshizzness ، shopallurefy

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 13 دی 1402 بروزرسانی: 13 دی 1402 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 2335

به "کش تقویت مچ دست و انگشت چیست و چه فایده هایی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کش تقویت مچ دست و انگشت چیست و چه فایده هایی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید