کاوش اعماق اقیانوس ها با زیردریایی خودران

به گزارش مجله وتورلد، یک استارت آپ آمریکایی به زودی زیردریایی خودران خود به نام آبراهام (Abraham) را برای کاوش به اقیانوس ها خواهد فرستاد.

کاوش اعماق اقیانوس ها با زیردریایی خودران

با وجود حجم وسیعی از اطلاعات باارزش، بخش های زیادی از اقیانوس ها وجود دارند که هنوز کشف نشده اند. روش های کنونی نقشه برداری و جمع آوری داده در مورد اقیانوس ها به خصوص اقیانوس های عمیق حتی با وجود وسایل نقلیه زیردریایی قابل کنترل از راه دور، معمولا به حضور انسان نیاز دارد و با هزینه بالایی همراه است. همچنین این روش ها طوری طراحی نشده اند که در بلندمدت به عملکرد خود ادامه دهند. استارت آپ ترادپث (Terradepth) مستقر در آستین تگزاس با در نظر گرفتن این موضوع، قصد دارد در آینده ای نزدیک زیردریایی اتوماتیک خود موسوم به آبراهام را برای انجام این کار به اقیانوس ها بفرستد.

استارت آپ یاد شده از طریق دو عضو سابق یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا(Navy SEAL) در تگزاس تاسیس شده است. ایده این شرکت از ابتدای کار توسعه یک زیردریایی مستقل بود که بتواند برای 60 روز به صورت مستقیم در دریا فعالیت کند و با اطلاعاتی که جمع آوری می کند دانش افراد از اعماق اقیانوس ها را افزایش دهد. هدف این دو فرد از تاسیس این استارت آپ این بود که شرکتی داشته باشند که در زمینه اکتشاف اقیانوس همانند شرکت اسپیس ایکس در زمینه هوافضا بدرخشد.

نمونه اولیه زیردریایی شرکت ترادپث از نور دیزل (diesel light) استفاده می کند، اما آنها قصد دارند در مدل نهایی از یک سلول سوختی هیدروژنی استفاده کنند.

نمونه اولیه زیردریایی ترادپث آزمایشات فاز یک خود را در دریاچه تراویس در تگزاس به انتها رسانده است و در مرحله بعدی هم راهی خلیج مکزیک خواهد شد تا در ماه های آینده در دریا آزمایش شود. در یک بیانیه مطبوعاتی محققان توضیح دادند که آزمایشات مرحله اول به طور قطعی نشان داده که زیردریایی ما می تواند داده های زیر آب را جمع آوری و پردازش کرده و به طور اتوماتیک بدون هیچ گونه مداخله انسانی دوباره اقدام به کار کند.

این شرکت قصد دارد تا در نهایت داده های اساسی جمع آوری شده از طریق زیردریایی های خود را با استفاده از یک سیستم مدیریت داده اقیانوس مبتنی بر ابر در دسترس همگان قرار دهد.

عملیات نقشه برداری از اقیانوس کار آسانی نیست و برای تحقق آن به سرمایه زیادی نیاز است. تا به امروز این استارت آپ پیروز به جمع آوری بودجه ای معادل هشت میلیون دلار شده است و در پی شرکای بیشتری برای همکاری است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1773

به "کاوش اعماق اقیانوس ها با زیردریایی خودران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاوش اعماق اقیانوس ها با زیردریایی خودران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید