پیش بینی افزایش میانگین 30 درصدی شهریه مدارس غیردولتی

به گزارش مجله دامپزشکی، رئیس سازمان مدارس غیردولتی: برای شهریه های سال تحصیلی آینده مدارس غیردولتی افزایش 30 درصدی را پیش بینی می کنیم که باید به تأیید سازمان حمایت از مصرف کننده برسد.

پیش بینی افزایش میانگین 30 درصدی شهریه مدارس غیردولتی

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، شهریار فولادوند گفت: شهریه پایه دوازدهم سال جاری 15 درصد بیشتر از پایه های دهم و یازدهم خواهد بود همچنین پیش دبستانی های ضمیمه مدارس غیردولتی 80 درصد شهریه پایه های ابتدایی را دریافت خواهند کرد.

وی گفت: مدارس استثنایی غیردولتی دو برابر شهریه مدارس غیردولتی همان منطقه را می توانند اخذ نمایند و پیش دبستان های مدارس دولتی سال جاری 70 درصد شهریه مدرسه غیردولتی همان منطقه را دریافت خواهند کرد.

فولادوند اضافه نمود: سال جاری مجموعه شهریه هایی که در مدارس غیردولتی تحت عناوین مختلف دریافت می گردد را در یک مرحله معین نموده ایم که شامل شهریه مصوب و آموزش مکمل است.

وی گفت: با اولیای دانش آموزان سال جاری دو قرارداد بستیم که برای شرکت دانش آموز در آموزش های پایه و مکمل است.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی اضافه نمود: شرکت دانش آموزان در آموزش های پایه الزامی و برای آموزش های مکمل اختیاری است.

فولادوند گفت: در صورت مجازی شدن کلاس ها برای سال تحصیلی آینده مدارس غیردولتی تنها شهریه آموزش های پایه و فوق برنامه (شهریه مصوب) را دریافت خواهند کرد و حتی در صورتی که کلاس ها حضوری گردد مدارس حق الزام شرکت دانش آموزان در آموزش های مکمل و دریافت شهریه را ندارند.

وی اضافه نمود: شرایط پیش ثبت نام و دریافت علی الحساب شهریه هنوز به مدارس ابلاغ نشده است و بنابراین دریافت هرگونه شهریه علی الحساب برای پیش ثبت نام ممنوع است.

آقای فولادوند تأکید کرد: پیش ثبت نام مدارس غیردولتی با اعلام 30 درصد افزایش نسبت به پارسال غیرقانونی است و تنها می تواند براساس شهریه مصوب پارسال انجام گردد.

وی توضیح داد: طرح الگوی پیش ثبت نام مدارس غیردولتی در حال تصویب نهایی است و به زودی به این مدارس ابلاغ خواهد شد.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی گفت: شهریه ثابت مدارس غیردولتی برای سال تحصیلی آینده در صورت مجازی شدن کلاس ها کاهش نخواهد یافت، زیرا باوجود کاهش هزینه های مدرسه به دلیل نبود دانش آموزان هزینه های آموزش مجازی این مدارس افزایش یافته است.

فولادوند افزایش اجاره بهای ساختمان و افزایش 30 درصدی حقوق و دستمزد کارکنان مدارس غیردولتی را از دلایل افزایش شهریه مطرح کرد.

وی اضافه نمود: به دلیل مجازی شدن کلاس ها تعداد دانش آموزان مدارس غیردولتی سال جاری 4 درصد کاهش یافته است و از 18 هزار مدرسه غیردولتی در کشور 6 هزار مدرسه با کمتر از 50 دانش آموز مشغول به فعالیت هستند و تعداد زیادی از مدارس غیردولتی نیز به دلیل کمبود و یا نبود دانش آموز تعطیل شدند.

فولادوند گفت: سال جاری 70 درصد کاهش ثبت نام در پیش دبستانی های دولتی را داشته ایم.

وی اضافه نمود: بخشنامه نحوه معین شهریه مدارس غیردولتی به استان ها ابلاغ شده است و مدیران این مدارس یک ماه فرصت دارند تا شهریه درخواستی خود را به ما اعلام نمایند.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی یادآور شد: مدارس غیردولتی از زمان اعلام شهریه مصوب 20 روز فرصت دارند که در صورت اعتراض به میزان شهریه مصوب اعلام نظر نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1707

به "پیش بینی افزایش میانگین 30 درصدی شهریه مدارس غیردولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی افزایش میانگین 30 درصدی شهریه مدارس غیردولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید