پرسپولیس اولین عقب نشینی مخرب را انجام داد، هدیه لک به استقلال

به گزارش مجله وتورلد، به گزارش خبرنگاران، تیم فوتبال گل گهر سیرجان از ساعت 17 امروز میزبان پرسپولیس در هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال بود که این ملاقات با تساوی یک - یک دو تیم همراه بود. حامد پاکدل (13) برای پرسپولیس و کی روش استنلی (33) برای گل گهر در این بازی گلزنی کردند.

پرسپولیس اولین عقب نشینی مخرب را انجام داد، هدیه لک به استقلال

تغییر در ترکیب پرسپولیس با تصمیم ناگهانی قلعه نویی

یحیی گل محمدی برای این ملاقات تصمیم گرفت حامد پاکدل را در خط حمله جانشین مهدی عبدی کند و سید جلال حسینی را به ترکیب اصلی بازگرداند تا بازیکنان این تیم در ملاقات با گل گهر به توضیح زیر شوند:

حامد پاکدل، سیدجلال حسینی، وحدت هنانوف، سعید آقایی (87 - علی شجاعی)، رامین رضائیان، کمال کامیابی نیا (60 - رضا اسدی)، احسان پهلوان (60 - فرشاد فرجی)، میلاد سرلک، مهدی ترابی، وحید امیری و حامد پاکدل (73- مهدی عبدی) بازی نمایند.

امیر قلعه نویی سرمربی گل گهر سیرجان نیز با وجود اینکه ترکیب تیمش را برای پرسپولیس راهی میدان مسابقه کرد خیلی زود در دقیقه 30 تصمیم به ایجاد تغییر گرفت تا فهرست زیر در تقابل با شاگردان یحیی گل محمدی نقش آفرینی نمایند:

محسن فروزان، آرمین سهرابیان، علیرضا علیزاده، بهنام برزای (63- مسیح زاهدی)، علی اصغر عاشوری، مرتضی تبریزی (30- امین قاسمی نژاد)، سعید صادقی، محمدرضا خانزاده، شایان مصلح (میلاد زکی پور)، امین پورعلی و کی روش استنلی.

کمال کامیابی نیا و رضا اسدی از پرسپولیس، علی اصغر آشوبی، آرمین سهرابیان، بهنام برزای و محمدرضا خانزاده از تیم گل گهر بازیکنان اخطاری این ملاقات باشند.

نیمه اول با یک تصمیم و یک اشتباه

ملاقات دو تیم در حالی آغاز شد که پرسپولیس برای ماندن در کورس قهرمانی با استقلال تهران چاره ای جز بردن نداشت. انگیزه شاگردان یحیی گل محمدی باعث آغاز تهاجمی این تیم در خانه میزبان شد تا حامد پاکدل در دقیقه 3 روی ضد حمله صاحب موقعیت گلزنی گردد. او که همراه با مهدی ترابی تنها یک مدافع از گل گهر را جلوی خود می دید تصمیم گرفت مستقیم به سمت دروازه گل گهر برود که با واکنش محسن فروزان روبرو گردد و نتوانست گل زودهنگام این بازی را برای پرسپولیس به ثمر برساند.

سرخپوشان پس از این موقعیت هم توپ و میدان را به طور کامل در اختیار داشتند تا با توجه به حضور رامین رضائیان در جناح راست بارها از آن سمت برای تاکتیک های تهاجمی خود برنامه ریزی نمایند. کوشش بازیکنان پرسپولیس بالاخره در دقیقه 13 با رسیدن توپ به رامین رضائیان همراه بود تا او با سانتر خود بتواند حامد پاکدل را صاحب موقعیت گلزنی در محوطه شش قدم گل گهر کند.

مهاجم پرسپولیس نیز که با خیز بلند خود آماده زدن توپ با سر بود در موقعیت مشکوک به خطای هند توانست گل اول بازی را برای پرسپولیس به ثمر برساند.

گلزنی مشکوک پاکدل با اعتراض گسترده تیم میزبان همراه بود اما محمدحسین ترابیان بر سر تصمیم خود باقی ماند تا پاسخ این اعتراض را با نشان دادن کارت زرد به علی اصغر عاشوری نشان دهد.

در ادامه شاگردان امیر قلعه نویی مالکیت توپ را کاملا در اختیار گرفتند. کادر فنی گل گهر نیز تصمیم به ایجاد تغییر تاکتیکی گرفت تا مرتضی تبریزی و شایان مصلح در دقیقه 30 از میدان خارج شده و امین قاسمی نژاد و میلاد زکی پور وارد زمین شوند.

تعویض قلعه نویی کافی بود تا زکی پور روی ضربه آزاد از جناح چپ این تیم بتواند سانتر بلندی داشته باشد تا کیروش استنلی روی خروج اشتباه حامد لک بتواند گل تساوی را برای گل گهر به ثمر برساند.

در ادامه نیز گل گهر موقعیت هایی را برای گلزنی به همراه داشت اما هیچ کدام منجر به گل نشد تا دو تیم با تساوی یک - یک راهی رختکن شوند.

نیمه دوم با استرس بالا

دو تیم در نیمه دوم با احتیاط بیشتری بازی کردند تا اسیر اشتباهات فردی نشده و فرصت کمتری به حریف برای ثبت گل پیروزی بدهند. با این حال مدافعان پرسپولیس اشتباهات زیادی در دفع توپ های خود داشتند تا همین موضوع فشار شاگردان قلعه نویی را روی دروازه حامد لک بیشتر کند.

بازی فیزیکی دو تیم سبب شد تا ترابیان بارها مجبور گردد با اخطارهای خود بازی را در کنترل خود نگه دارد اما این موضوع نیز تأثیری در آرامش و کنترل فنی بازیکنان نداشت.

اولین موقعیت جدی پرسپولیس در نیمه دوم روی فرار پا به توپ مهدی ترابی از جناح چپ این تیم همراه بود. تکل آرمین سهرابیان نیز مانع از نفوذ او نشد تا ترابی با حضور وحید امیری و حامد پاکدل موقعیت گلزنی خوبی در پشت محوطه جریمه گل گهر پیدا کند اما خودخواهی او باعث شد تا شوت آرام و غیر فنی اش به راحتی به وسیله فروزان مهار گردد.

در ادامه نیز گل گهر سیرجان با اتکا به قدرت سرزنی مهاجمان بلند قامت خود رو به بازی مستقیم آورد تا بتوانند دروازه لک را بار دیگر باز نمایند اما کوشش آنها نیز راه به جایی نبرد تا تنها موقعیت خطرناک این تیم روی نفوذ میلاد زکی پور و اشتباه وحدت هنانوف و رامین رضائیان به رضا اسدی برخورد کند و راهی اوت گردد.

در ادامه گل محمدی که احتیاج سه امتیاز بازی را احساس می کرد مهدی عبدی را جانشین پاکدل کرد تا شاید او بتواند این بار تعویض طلایی لقب بگیرد اما کوشش او و هم تیمی هایش در دقایق پایانی راه به جایی نبرد تا دو تیم امتیازات را تقسیم نمایند.

پرسپولیس با یک امتیاز امروز به عدد 42 رسید تا همچنان در رتبه دوم جدول قرار بگیرد. بعلاوه گل گهر سیرجان نیز 29 امتیازی شد تا موقتا در رده ششم جدول قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1401 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 2059

به "پرسپولیس اولین عقب نشینی مخرب را انجام داد، هدیه لک به استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس اولین عقب نشینی مخرب را انجام داد، هدیه لک به استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید