ویتنام چگونه از دشمن جنگ سرد به میزبان نشست ترامپ - کیم تبدیل شد؟

به گزارش مجله دامپزشکی، ویتنام کشوری است که با اهداف مختلف قصد میزبانی از نشست ترامپ و رهبر کره شمالی را دارد.

ویتنام چگونه از دشمن جنگ سرد به میزبان نشست ترامپ - کیم تبدیل شد؟

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تصمیم ترامپ برای برگزاری دومین نشست خود با رهبر کره شمالی در پایتخت ویتنام یک طعنه تاریخی به شمار می رود. کشوری که در گذشته دشمنی بزرگ برای آمریکا به شمار می رفت اما اکنون به شریکی امنیتی برای واشنگتن تبدیل شده و می تواند نقشه راهی برای کره شمالی و صلح پیونگ یانگ با آمریکا باشد.

ویتنام از این جهت برای دیدار با ترامپ انتخاب شده زیرا یکی از چندین کشوری است که کره شمالی دارای سفارت در آنهاست و از سوی دیگر هواپیماهای مسافربری ساخت روسیه که در اختیار کره شمالی قرار دارند می توانند بدون دردسر خاصی از حریم هوایی و فرودگاه های آن استفاده نمایند.

ترامپ در حساب توییتری خود اعلام نمود که این نشست در هانوی برگزار خواهد شد. هانوی یکی از شهرهایی است که کره شمالی دارای سفارت در آنهاست. در مذاکرات بلندپایه قبلی از بندر مرکزی دانانگ به عنوان یک گزینه نام برده شده بود زیرا دارای فرودگاهی است که پیشتر یکی از پایگاه های هوایی مهم آمریکا به شمار می رفت.

بیل کلینتون در سال 1994 انتها تحریم تجاری علیه ویتنام و شروع عادی سازی روابط با این کشور را اعلام نمود. امروزه آمریکا سومین شریک تجاری ویتنام بعد از چین و کره شمالی است و روابط امنیتی این دو کشور به اندازه ای قوی است که یک ناو هواپیمابر آمریکایی در ماه مارس وارد بندر دانانگ شد.

از سوی دیگر کره شمالی و ویتنام با وجود ریشه های مارکسیستی چندان به یکدیگر نزدیک نیستند. کیم اولین رهبر کره شمالی بعد از پدربزرگش به شمار می رود که از سال 1964 به بعد وارد این کشور خواهد شد. ویتنام با میزبانی از این نشست به عنوان یکی از اقتصادهای درحال پیشرفت در مرکز توجه بیش از 3000 خبرنگاری قرار خواهد گرفت که قصد پوشش این رویداد را دارند.

امروز هم وزیر خارجه ویتنام برای مصاحبه درباره نشست میان ترامپ و کیم جونگ اون کشورش را به مقصد کره شمالی ترک کرد. البته وی در این جهت ابتدا وارد پکن شده و سپس پایتخت چین را به مقصد پیونگ یانگ ترک خواهد نمود.

منبع: تسنیم
انتشار: 21 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 315

به "ویتنام چگونه از دشمن جنگ سرد به میزبان نشست ترامپ - کیم تبدیل شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویتنام چگونه از دشمن جنگ سرد به میزبان نشست ترامپ - کیم تبدیل شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید