واگذاری بخشی از زمان مدارس به مدیران برای تدریس مشاغل بومی

به گزارش مجله دامپزشکی، مشاور رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و دبیر برنامه ویژه مدرسه با بیان اینکه برنامه بوم، در مدارس دوره دوم ابتدایی و دوره اول متوسطه اجرا می گردد گفت: این طرح در آینده نزدیک به دیگر مقاطع تحصیلی نیز ابلاغ خواهد شد به گونه ای که تا ابتدای مهر 1400-1401 تمام مدارس و مقاطع تحصیلی مجاری برنامه بوم باشند.

واگذاری بخشی از زمان مدارس به مدیران برای تدریس مشاغل بومی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

عظیم محبی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره فرایند اجرای طرح بوم یا برنامه ویژه مدرسه شرح داد و در این باره اظهار کرد: برنامه بوم تفسیری از راه چاره 5- 5 سند تحول بنیادین و بند 2-13 سند برنامه درسی ملی است.

وی اضافه کرد: بر این اساس آموزش و پرورش باید بخشی از زمان آموزش دانش آموزان را در اختیار مدارس قرار دهد و مدارس در زمینه آشنایی با حرفه های مختلف و مهارت ها براساس شیوه نامه ای که سال 1397 نوشته شده است، برنامه هایی را تدارک ببینند.

مشاور رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و دبیر برنامه ویژه مدرسه با بیان اینکه این برنامه در مدارس دوره دوم ابتدایی و دوره اول متوسطه اجرا می گردد گفت: این طرح در آینده نزدیک به دیگر مقاطع تحصیلی نیز ابلاغ خواهد شد به گونه ای که تا ابتدای مهر 1400-1401 تمام مدارس و مقاطع تحصیلی مجاری برنامه بوم باشند.

محبی با اشاره به اینکه ساعات اجرای طرح بوم 60 ساعت برای یک سال تحصیلی درنظر گرفته شده است اظهار کرد: مدرسه می تواند برنامه ریزی کند که در هفته یک جلسه یک ساعته و یا یک جلسه دوساعته هر یک هفته در میان داشته باشد. این جلسات می تواند در ساعات رسمی مدرسه و یا ساعت های فوق برنامه برگزار گردد.

وی اضافه کرد: در واقع مدارس اختیار کامل دارند تا متناسب با احتیاج دانش آموزان و ویژگی های بومی منطقه خود، برنامه ها و آموزش هایی را در شورای مدرسه تدارک دیده و اجرا نمایند.

مشاور رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و دبیر برنامه ویژه مدرسه با اشاره به شرایط خاص مدارس در امسال به علت کرونا گفت: به دلیل شرایط خاص امسال، نمی توان مدارس را تحت فشار قرار داد. اگر هم بخواهند کاری انجام دهند، باید در فضای مجازی باشد.

محبی ادامه داد: امسال به دلیل شرایط کرونایی، مدارس را آزاد گذاشتیم تا به هر شیوه ای که صلاح می دانند، برنامه ریزی نمایند ولی کلیت برنامه را معین می کنیم. در شبکه شاد هم کانالی ایجاد نموده ایم تا مدارس تجربه های خود را منعکس نمایند و از این طریق، فضایی برای تبادل تجربیات فراهم گردد.

وی با بیان اینکه پس از سال ها برنامه ریزی برای شش ساعت از زمان آموزش را به مدارس سپرده ایم گفت: کوشش ما این است که کمی به سمت کاهش تمرکز پیش برویم. برنامه بوم، شروع یک حرکت عظیم است که فعلا در فاز نخست آن هستیم. مدتی زمان ضروری است تا مدارس در جریان کامل امور قرار بگیرند؛ اما در نهایت آزاد هستند تا از تمام ظرفیت هایی که دارند، استفاده نمایند. در این طرح قرار نیست ما برای مدارس تصمیم گیری کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1276

به "واگذاری بخشی از زمان مدارس به مدیران برای تدریس مشاغل بومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری بخشی از زمان مدارس به مدیران برای تدریس مشاغل بومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید