واکنش ایران به اعتراضات اخیر کوبا

به گزارش مجله وتورلد، سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص دخالت های آمریکا و برخی کشورهای غربی در قبال اعتراضات اخیر در کوبا با محکوم کردن هرگونه دخالت در امور داخلی این کشور ، خواستار انتها فوری تحریم های یکجانبه امریکا علیه دیگر کشورها از جمله کوبا شد.

واکنش ایران به اعتراضات اخیر کوبا

به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده ضمن بیان این مطلب گفت: کوبا برای بیش از 6 دهه با تحریم های گسترده ایالات متحده آمریکا روبرو بوده که اقتصاد و شرایط معیشتی مردم این کشور را به ویژه در شرایط پاندمی کرونا با شرایط بغرنجی روبرو نموده است.

وی اضافه کرد: در این شرایط که ایالات متحده خود مسئول اصلی مسائل عدیده ایجاد شده برای مردم کوبا محسوب می شود، در قامت حامی اعتراضات کوبا ظاهر شده و با نقض آشکار قواعد صریح بین المللی، در صدد دخالت در امور داخلی این کشور برآمده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب مواضع اصولی خود ضمن تقبیح تحریم های غیرقانونی آمریکا که عامل مهمی در سختی های اقتصادی مردم کوبا می باشد، هرگونه دخالت در امور داخلی این کشور را محکوم نموده و بعنوان کشوری که با تحریم های غیرقانونی و ظالمانه ایالات متحده آمریکا روبرو است، با مردم و دولت کوبا اعلام همبستگی نموده و خواستار خاتمه فوری تحریم های یکجانبه آمریکا علیه کوبا است.

منبع: فرارو
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1766

به "واکنش ایران به اعتراضات اخیر کوبا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ایران به اعتراضات اخیر کوبا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید