وام قرض الحسنه در حوزه های درمان و معیشت تا 50 میلیون افزایش یابد

به گزارش مجله دامپزشکی، اکبری گفت: پیشنهاد می کنم وام قرض الحسنه در حوزه های درمان و معیشت تا 50 میلیون و در حوزه های اشتغال خانگی تا 100 میلیون تومان افزایش یابد.

وام قرض الحسنه در حوزه های درمان و معیشت تا 50 میلیون افزایش یابد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران درباره آخرین تسهیلات کرونایی بانک قرض الحسنه مهر ایران اظهار کرد: پرداخت تسهیلات کرونایی به مشاغل آسیب دیده طبق بخشنامه بانک مرکزی در بانک قرض الحسنه مهر ایران تا به امروز به طور کامل اجرا شده است.

وی ادامه داد: مقرر شد، مردم سه قسط تسهیلات قرض الحسنه را واریز نکنند. این روش برای بانک هایی که برخی از تسهیلات آن قرض الحسنه بود، مسئله ای ایجاد نمی کرد، اما در بانک هایی که تمام تسهیلات آن قرض الحسنه است، اندکی سخت می شود. اما در بانک قرض الحسنه مهر ایران این سه قسط حدود 4 هزار میلیارد تومان بار مالی داشت.

این مقام مسئول بیان نمود: عدم پرداخت این سه قسط به این معناست که ما طی 3 ماه گذشته حدود 4 هزار میلیارد تومان وصول نکردیم و این رقم به 30 ماه آینده منتقل شد. پس اینطور می توان نتیجه گرفت که این بانک در بخش تسهیلات کرونایی حمایت های بسیاری در نگرفتن 4 هزار میلیارد تومان کرد.

اکبری در خصوص افزایش تسهیلات قرض الحسنه از 20 میلیون به 30 میلیون تومان اظهار کرد: این وام باید بیشتر می شد، زیرا هزینه های همه مردم و خانوار خیلی بیشتر از این رقم است. با پرداخت 20 میلیون تومان مسئله ای از کسی حل نخواهیم کرد. تجهیز منابع در بانک ها تابعی از وام هاست و اگر وام نتواند مسائل مردم را پوشش دهد، هیچ یک از افراد دیگر در بانک ها سرمایه گذاری نمی کنند.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به این موضوع که افزایش 20 تا 30 میلیونی بانک های قرض الحسنه مسئله ای از مردم حل نمی کند، بیان نمود: پیشنهاد می کنم وام قرض الحسنه در حوزه های درمان و معیشت تا 50 میلیون و در حوزه های اشتغال خانگی تا 100 میلیون تومان افزایش یابد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1287

به "وام قرض الحسنه در حوزه های درمان و معیشت تا 50 میلیون افزایش یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام قرض الحسنه در حوزه های درمان و معیشت تا 50 میلیون افزایش یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید