نتایج اولیه آزمایش واکسن کرونا در چین مثبت اعلام شد

به گزارش مجله دامپزشکی، شرکت داروسازی سینواک بیوتک چین از مثبت بودن نتایج اولیه مرحله اول و دوم آزمایش های بالینی واکسن کرونا ساخت این شرکت اطلاع داد.

نتایج اولیه آزمایش واکسن کرونا در چین مثبت اعلام شد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش مجله دامپزشکی از ایرنا، شرکت داروسازی سینواک بیوتک ژانویه سال 2020 با همکاری موسسات علمی تحقیقاتی برجسته چین ساخت واکسن علیه ویروس کووید 19 را شروع کرد.

اکنون این شرکت داروسازی با اعلام مثبت بودن نتایج اولیه مرحله یک و 2 آزمایش های بالینی کاندیدای واکسن کووید 19 خود به نام CoronaVac، اظهار داشت: این واکسن می تواند واکنش مثبت سیستم ایمنی بدن را در بدن القاء کند.

سینواک در بیانیه ای اظهار داشت: در مجموع 743 داوطلب سالم 18 تا 59 ساله در مرحله اول و دوم آزمایش های بالینی این واکسن ثبت نام کردند. از این تعداد 143 نفر در مرحله اول و 600 داوطلب در مرحله دوم شرکت داشتند.

تایج این آزمایش ها نشان داد؛ واکسن مورد آزمایش باعث تحریک آزاد سازی پادتن های خنثی کننده در بیش از 90 درصد از افرادی شد که 14 روز پس از دریافت 2 تزریق در فاصله 2 هفته آزمایش شدند. هیچ عوارض جانبی شدیدی در این افراد گزارش نشد.

این شرکت انتظار دارد به زودی گزارش مطالعات بالینی مرحله دوم و پروتکل مطالعات بالینی مرحله سوم را به اداره ملی داروهای پزشکی چین (NMPA) ارسال کند و آزمایش های بالینی مرحله سوم را در خارج از چین شروع کند.

سینواک برای تهیه و انجام مرحله سوم مطالعه بالینی با موسسه بوتانتان در برزیل همکاری می نماید. این شرکت انتظار دارد اطلاعات کامل آزمایش های بالینی را به وسیله نشریات دانشگاهی در اختیار عموم قرار دهد.

ویدونگ یین، رییس و مدیر عامل شرکت داروسازی سینواک گفت: مرحله اول و دوم مطالعه ما نشان می دهد، CoronaVac بی خطر است و می تواند یک واکنش ایمنی را در بدن القا کند. نتیجه گیری مرحله اول و دوم مطالعات بالینی با این نتایج دلگرم کننده، نقطه عطف قابل توجه دیگری است که در مبارزه با کووید 19 به دست آورده ایم.

وی اضافه نمود: سرمایه گذاری در زمینه ساخت تاسیسات فراوریی شروع شده است تا بتوانیم تعداد دوزهای موجود را برای محافظت از مردم در برابر کووید 19 به حداکثر برسانیم. ما در بخشی از ماموریت تهیه واکسن برای از بین بردن بیماری های انسانی متعهد شده ایم که CoronaVac را برای استفاده جهانی فراوری کنیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 28 مرداد 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1109

به "نتایج اولیه آزمایش واکسن کرونا در چین مثبت اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج اولیه آزمایش واکسن کرونا در چین مثبت اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید