موسوی: امضای چنین اسنادی هیچ کمکی به حل مسائل یمن نخواهد کرد

به گزارش مجله دامپزشکی، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به امضای سند توافق ریاض میان بعضی از گروههای جنوب یمن با منصور هادی گفت: امضای چنین اسنادی هیچ کمکی به حل مسائل یمن نخواهد کرد و این امر در جهت تثبیت اشغالگری عربستان سعودی و متحدانش در جنوب یمن به صورت مستقیم و یا از طریق نیروهای نیابتی آنان خواهد بود.

موسوی: امضای چنین اسنادی هیچ کمکی به حل مسائل یمن نخواهد کرد

به گزارش خبرگزاری مجله دامپزشکی، سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به موضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص تشکیل دولت متحد و فراگیر یمن بر اساس گفتگوهای یمنی - یمنی بر حفظ وحدت و تمامیت ارضی این کشور تاکید و گفت: مردم هوشیار یمن که همیشه با اشغالگران مبارزه کرده اند به دشمنان و بدخواهان آنان اجازه نخواهند داد جنوب این کشور تحت کنترل و اشغال نیروهای خارجی در آید.

موسوی به عربستان سعودی توصیه کرد چنانچه در ادعاهای خود برای حل مشکل یمن جدی هستند به جای تصمیم گیری برای گروههایی که فاقد هر گونه اختیاری هستند به ابتکار ارائه شده از سوی مهدی مشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن مبنی بر توقف حملات به دو کشور پاسخ مثبت دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران همانطور که بارها تاکید کرده است گام اول حل بحران یمن توقف جنگ و خونریزی و رفع محاصره ظالمانه از کشور و مردم یمن و گام بعدی را انجام گفتگوهای یمنی - یمنی برای وصول به توافق برای آینده سیاسی این کشور می داند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 606

به "موسوی: امضای چنین اسنادی هیچ کمکی به حل مسائل یمن نخواهد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسوی: امضای چنین اسنادی هیچ کمکی به حل مسائل یمن نخواهد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید