مدیر کانال تلگرامی هتاک به مسئولان استان سمنان دستگیر شد

به گزارش مجله دامپزشکی، رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: مجرم سایبری که با راه اندازی کانال تلگرامی به انتشار مطالب خلاف واقع علیه مسئولان استانی در فضای مجازی اقدام می کرد، به وسیله کارآگاهان پلیس فتا شناسایی و دستگاه قضایی تحویل شد.

مدیر کانال تلگرامی هتاک به مسئولان استان سمنان دستگیر شد

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ حسین صادقی پنج شنبه 24 بهمن به خبرنگاران در سمنان گفت: تیم رصد و پایش پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان سمنان با هوشیاری کامل و با بهره گیری از قابلیت های نرم افزاری و سخت افزاری، کانالی را در شبکه اجتماعی تلگرام شناسایی کرد که با انتشار مطالبی خلاف واقع، سعی در تخریب مسئولان استان داشت، با توجه به اهمیت موضوع پس از بررسی های کارشناسانه و با هماهنگی مقام قضائی، پرونده مقدماتی تشکیل و رسیدگی آن در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع، کارشناسان پلیس فتا سمنان با بررسی کانال تلگرامی پی بردند کانال مربوطه 800 عضو و یک ادمین اصلی داشت که مبادرت به انتشار مطالب توهین آمیز و خلاف واقع علیه برخی مسئولان استانی می کرد.

صادقی یادآور شد: هم زمان با بررسی و تحلیل اطلاعاتی کانال مربوطه توسط کارشناسان این پلیس، گزارش هایی از سایر ادارات دولتی مبنی بر انتشار مطالب خلاف واقع توسط کانال مذکور به این پلیس ، باعث حساسیت بیشتر موضوع شد.

وی بیان نمود: کارشناسان پلیس فتا با تحلیل مستندات جمع آوری شده و با بررسی اطلاعاتی و تخصصی، مدیرکانال را شناسایی و در نهایت طی یک اقدام پلیسی با هماهنگی مقام قضائی این مجرم سایبری دستگیر و به همراه ادله دیجیتال مجرمانه به مقامات ذی صلاح قانونی تحویل شد .

وی افزود: متهم دستگیر شده با توجه به شواهد و مدارک موجود ضمن اعتراف به بزه ارتکابی خود ،در خصوص مطالب منتشره در کانال گفت، شخصا اقدام به انتشار مطالب کرده است.

رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: انتشار اکاذیب و مطالب خلاف واقع در فضای مجازی جرم محسوب شده و پیگرد قانونی دارد و تیم رصد و پایش پلیس فتا در تمام طول سال، مقتدرانه در برابر مجرمان سایبری ایستاده و با اشرافیت کامل به صورت شبانه روز، اقدام به رصد فضای مجازی برای برقراری امنیت سایبری کابران خواهد کرد.

براساس ماده 746 قانون مجازات اسلامی هر کس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی از طریق سامانه رایانه ای یا مخابراتی اکاذیبی را منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد یا با همان مقاصد اعمالی را بر خلاف حقیقت، رأساً یا به عنوان نقل قول، به شخص حقیقی یا حقوقی به طور صریح یا تلویحی نسبت دهد، اعم از این که از طریق یادشده به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به دیگری وارد شود یا نشود، افزون بر اعاده حیثیت (در صورت امکان)، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهدشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 836

به "مدیر کانال تلگرامی هتاک به مسئولان استان سمنان دستگیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر کانال تلگرامی هتاک به مسئولان استان سمنان دستگیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید