اساتید برجسته سرطان شناسی دنیا به تهران می آیند

به گزارش مجله وتورلد، به گزارش خبرنگاران، دکتر عبدالله فضل علیزاده نایب رئیس انجمن سرطان ایران، گفت: سرطان از علل عمده مرگ و میر و ناتوانی در جوامع مختلف بوده و بنا به دلایل متعدد خصوصاً در سالهای اخیر با افزایش شیوع و کاهش سن ابتلا به این بیماری در کشور روبرو هستیم.

اساتید برجسته سرطان شناسی دنیا به تهران می آیند

وی اضافه نمود: نظر به اهمیت پیشگیری در برنامه جامع کنترل سرطان و به منظور آنالیز روش های کاهش عوامل خطرزا و میزان بروز سرطان در کشور،با استعانت از خداوند اجلاس سرطان غرب آسیا برگزار می گردد.

نایب رئیس انجمن سرطان ایران توضیح داد: در این همایش علاوه بر حضور پزشکان و اساتید برجسته سرطان و سایر رشته های علوم پزشکی و گردآوری آخرین نتایج تحقیقات علمی جامعه پزشکی کشور، در نظر است زمینه مشارکت و همفکری صاحب نظران و متخصصان رشته های مختلف و تمامی مجموعه ها و سازمان هایی که می توانند به نحوی در برنامه همایش سرطان غرب آسیا تأثیرگذار باشند، فراهم گردد.

وی اضافه نمود: سازمان ملل به کشورهای عضو توصیه می نماید که با تنظیم این برنامه به ابعاد مختلف پیشگیری، تشخیص، درمان و طب تسکینی مؤثر در سرطان های مختلف بپردازند.

فضل علیزاده گفت : در ایران نیز اساتید علمی و مسئولان ذیربط با توجه به آمار نگران نماینده رشد فزاینده این معضل، در کوشش اند تا اقدامات همه جانبه مؤثری در این زمینه ساماندهی نمایند.

وی توضیح داد: در این کنفرانس سه روزه جنبه های مختلف و دستاوردهای جدید پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان به بحث و آنالیز گذاشته می گردد.

فضل علیزاده گفت: جنبه های سلولی و مولکولی سرطان، تصویربرداری و مداخلات تهاجمی در سرطان، داروسازی بالینی در مباحث سرطان، بدخیمی های خونی، جراحی سرطان، تومورهای توپر، دیدگاه های روان شناختی در سرطان از جمله موضوعات مورد بحث در این کنفرانس است.

به گفته وی، علاوه بر اساتید و متخصصان داخلی، صاحب نظرانی از 16 کشور ازجمله آمریکا، کانادا، انگلیس، ترکیه، لبنان، بلژیک، هلند، تاجیکستان، گرجستان، مصر و ... کشورهای همسایه در این کنفرانس حضور دارند.

دومین کنفرانس سرطان غرب آسیا از 9 تا 11 آذر 96 در سالن همایش های هتل ارم برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 564

به "اساتید برجسته سرطان شناسی دنیا به تهران می آیند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اساتید برجسته سرطان شناسی دنیا به تهران می آیند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید