محققان فرانسوی و آلمانی برنامه ردیابی مبتلایان به کرونا را ارائه کردند

به گزارش مجله دامپزشکی، یک گروه از محققان فرانسوی و آلمانی که از سوی اتحادیه اروپا مسوول توسعه برنامه آینده برای ردیابی افراد مبتلا به کووید 19 هستند، نخستین برنامه ردیابی دیجیتال خود را به مقام های بهداشتی این دو کشور ارائه کردند.

محققان فرانسوی و آلمانی برنامه ردیابی مبتلایان به کرونا را ارائه کردند

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به نوشته روزنامه لو پاریزین فرانسه، محققان موسسه ملی علوم رایانه فرانسه و آلمان به دنبال تحقیقاتی مشترک، سامانه ای را پیشنهاد نموده اند که یک مرکز بهداشت متمرکز آن را مدیریت می نماید و این موضوع بحث مجلس در فرانسه خواهد بود. این برنامه در حالی به مقامات فرانسوی و آلمانی ارائه شده که طبق آمار ارائه شده فوتی های ناشی از ابتلا به کووید 19 در سطح اروپا رو به کاهش بوده و بسیاری از مقامات اروپایی از برنامه انتها قرنطینه خبر داده اند.

این روزنامه فرانسوی اضافه نمود: پروتکل موسوم به رابرت مبتنی بر همرسانی اطلاعات است؛ به این معنا که افراد مبتلا، داده هایی را شخصا در فهرستی که به منظور ردیابی مبتلایان ایجاد شده وارد می نمایند سپس این داده ها بدون این که هویت افراد فاش گردد در اختیار مقام های بهداشتی قرار می گیرد.

این اپلیکیشن اساس برنامه استاپ کووید را تشکیل می دهد و یاری می نماید تا پس از اتمام دوره قرنطنیه در 11 می (22اردیبهشت) اپیدمی کنترل گردد.

قرار است نخست کمیسیون ملی حفاظت از اطلاعات و داده های فرانسه، برنامه پیشنهاد شده را مورد آنالیز قرار دهد و سپس برای آنالیز و بحث راهی مجلس کند. مجلس فرانسه روز سه شنبه هفته آینده (28 آوریل،9اردیبهشت) در خصوص نهایی شدن اپلیکیشن رابرت تصمیم خواهد گرفت.

با اینکه هنوز برنامه برنامه اپلیکیشن رابرت نهایی نشده است، بعضی از منتقدان این برنامه در خصوص حفظ اطلاعات و آزادی شخصی شهفرایندان اروپایی ابراز نگرانی نموده اند.

با وجود فرایند کاهش شمار جانباختگان و بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های فرانسه، آمار آنان همچنان در کشور بالاست. بر اساس تازه ترین آمار مقامات بهداشتی، با جان باختن 395 نفر دیگر، وزارت بهداشت فرانسه، آمار کل مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید 19 را 19 هزار و 718 نفر اعلام نموده است.

طبق جدیدترین داده های وزارت بهداشت فرانسه، شمار کل مبتلایان ویروس کرونا در این کشور به 152هزار و 978 نفر می رسد.

بر پایه داده های رسمی مقام های بهداشتی فرانسه، از شروع شیوع ویروس کرونا تا به امروز، 36 هزار و 578 مبتلا به بیماری کووید 19 بهبود یافته و از بیمارستان های این کشور ترخیص شده اند.

نخست وزیر فرانسه یکشنبه شب در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: شرایط شیوع کرونا در این کشور به صورت آهسته اما مطمئن در حال بهبود است و کمبود امکانات حفاظت مثل ماسک کاهش یافته، اما تا انتها بحران راه بسیاری در پیش است.

به گفته ادوارد فیلیپ، کاهش شمار مرگ ومیر در افراد بستری شده تحت مراقبت های ویژه نشانه خوبی بوده و حاکی از کاهش فشار روی بیمارستان های این کشور است.

او همچنین گفت خروج تدریجی از قرنطینه که با بازگشایی مدارس شروع خواهد شد، به این معنا نیست که مردم فرانسه می توانند مثل قبل هر جا که خواستند بفرایند یا با هم تماس داشته باشند.،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 953

به "محققان فرانسوی و آلمانی برنامه ردیابی مبتلایان به کرونا را ارائه کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان فرانسوی و آلمانی برنامه ردیابی مبتلایان به کرونا را ارائه کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید