محرومیت عیسی آل کثیر کاهش پیدا می نماید؟

به گزارش مجله دامپزشکی، وکیل باشگاه پرسپولیس گفت که بخشش مهاجم محروم تیم فوتبال این باشگاه با سپری شدن سه ماه از محرومیت، با توجه به مقررات انضباطی AFC امکان پذیر نیست.

محرومیت عیسی آل کثیر کاهش پیدا می نماید؟

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، امیرساعد وکیل درباره عدم بخشش عیسی آل کثیر در دادگاه داوری ورزش گفت: بسیار جای تأسف است که بسیاری از مردم رأیی را که منتظر بودند آن را بشنوند، محقق نشد. ما در درخواست دستور موقت از دیوان داوری ورزش به دنبال این بودیم که ثابت کنیم اگر آل کثیر نتواند بازی کند، خسارت غیرقابل جبرانی برای تیم و باشگاه پرسپولیس وجود دارد.

وی در ادامه اضافه کرد: در تعادل بین منافع باشگاه برای درخواست دستور موقت و در سوی دیگر اصرار AFC برای باقی ماندن محرومیت آل کثیر، توازن منافع برای شرایط خاصی که تیم برای حفظ قدرت تیمی خود کوشش می کرد، به سمت باشگاه می چربد. در نهایت با توجه به دفاعیاتی که باشگاه پرسپولیس دارد، احتمال موفقیت در این دعوی بسیار بالاست. در رأی دیوان داوری ورزش، سه شرط برای صدور دستور موقت وجود داشت که به دو شرط ایراد نگرفتند.

خودرو تویوتا یاریس هاچبک رو از دیوار بخر!

خودرو تویوتا یاریس هاچبک رو از دیوار بخر!

وکیل باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه این موضوع نشان داد دفاعیات این باشگاه چقدر خصوص قبول دیوان است، اعلام نمود: به ما گفتند از نظر قاضی پرونده، فوتبال یک مسابقه با حضور 11 بازیکن است؛ خسارت غیرقابل جبران برای تیم وجود ندارد و حضور یا عدم حضور یک بازیکن نمی تواند مشخص کننده باشد.

وکیل با بیان اینکه با توجه به محرومیت بازیکنان و تعدادی از مصدومان، حضور آل کثیر می توانست بسیار مشخص کننده باشد، گفت: تنها چیزی که می توان گفت، این است که پرونده ادامه دارد و تمام کوشش خود را می کنیم تا اگر امکان آن وجود داشته باشد، آل کثیر زودتر از شش ماه به آغوش تیم پرسپولیس بازگردد.

وی در خصوص احتمال بخشش محرومیت آل کثیر در صورت سپری شدن نیمی از آن توضیح داد: در مقررات انضباطی AFC این موضوع وجود ندارد و چنین بندی به کمیته انضباطی ایران برمی گردد. مقررات انضباطی AFC این موضوع را ملاک قرار نمی دهد. تنها راه حل حقوقی که پیش رو داریم، این است که پرونده باز شده در دادگاه CAS را زودتر از شش ماه به انتها برسانیم؛ با امید اینکه رأی را به سود باشگاه پرسپولیس بگیریم.

وکیل باشگاه پرسپولیس درباره پرونده های ماریو بودیمیر و گابریل کالدرون اعلام کرد: پرونده بودیمیر در اختیار من نبوده و در جریان آن نیستم، اما نشست استماع پرونده کالدرون دو هفته پیش برگزار گردید و وکلای او، دفاعیات خود را ارائه کردند. دفاعیات باشگاه پرسپولیس مطرح شد و مطابق روال معمول در دیوان داوری رزش باید منتطر باشیم رأی نهایی پس از جلسه استماع صادر گردد.

وکیل درخصوص پرونده آنتونی استوکس و اینکه چرا باشگاه پرسپولیس به جای فیفا به فدراسیون فوتبال ایران شکایت کرد، گفت: بهتر است درباره گذشته صحبت نکنم؛ چون نقشی در آن نداشتم و نمی توانم بگویم چه دلایلی برای مجموعه حقوقی باشگاه وجود داشته است. چیزی که می توانم قاطعانه بگویم، این است که پرونده در دستور کار باشگاه است تا اقدام حقوقی لازم انجام گردد.

وی در خصوص احتمال بخشش عیسی آل کثیر توضیح داد: باید بپذیریم یک وکیل با درجه نسبی امید به موفقیت وارد یک پرونده می گردد. ما باید به پیچیدگی موضوع واقف باشیم و این پرونده با توجه به سیاست های کلی فیفا و AFC نسبت به تبعیض نژادی، پیچیدگی های خاصی دارد. آل کثیر سرمایه باشگاه پرسپولیس است و امیدوارم در اولین زمان در خدمت تیم باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1427

به "محرومیت عیسی آل کثیر کاهش پیدا می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محرومیت عیسی آل کثیر کاهش پیدا می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید