قارداشی: به موافقت فدراسیون جهانی برای حفظ امتیاز امیدواریم

به گزارش مجله دامپزشکی، به گزارش خبرنگاران، فدراسیون تنیس روی میز ایران دو روز پیش در نامه ای به فدراسیون جهانی این رشته، متقاضی حفظ امتیازات 2019 بازیکنان ایران و عدم کسر آنها تا زمان معین شدن شرایط سهمیه های المپیک شد. این در حالی است که ITTF هر سال در یک مقطع زمانی معین، اقدام به حذف امتیاز رنکینگ پینگ پنگ بازان و محاسبه دوباره آنها بر اساس حضور در مسابقات مصوب خود می کند.

قارداشی: به موافقت فدراسیون جهانی برای حفظ امتیاز امیدواریم

با چنین شرایطی، این پرسش مطرح است که امکان دارد فدراسیون جهانی تنیس روی میز ایران با در نظر دریافت شرایط استثنایی موجود با درخواست ایران موافقت کند؟

مهرداد علی قارداشی رئیس فدراسیون تنیس روی میز در گفت وگو با خبرنگاران ضمن پاسخ به این سؤال، در مورد چرایی موضوع مطرح شده و پیگیری های لازم برای آن شرح داد.

وی گفت: مسئله کرونا و شیوع آن در ایران برای تنیس روی میز مشکل ساز شد به دلیل این موضوع، بازیکنانمان فرصت حضور در تور جهانی قطر و عمان را از دست دادند چرا که درواقع برگزارکنندگان این دو رویداد، اجازه حضور عادی در رقابت ها را به ایران ندادند.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز ادامه داد: این در حالی است که ایران تمام اقدامات لازم برای رزرو هتل، بلیت و حتی نام نویسی را انجام داده بود اما به دلیل شیوع کرونا در ایران، برگزارکنندگان تور جهانی قطر و عمان، از ما خواسته بودند بازیکنانمان را 14 روز در قرنطینه نگهداری کنیم. با چنین شرایطی، عملاً آنها به مسابقات نمی رسیدند. این موضوعی بود که آن را برای فدراسیون جهانی به طور کامل، تشریح و بر اساس آن، درخواست خود را نیز اعلام کردیم.

قارداشی ضمن تأکید بر اینکه کسر نشدن امتیاز بازیکنان در رنکینگ جهانی، درخواست ایران از مسئولان جهانی بوده است، اضافه نمود: این درخواست را به دلیل عدم ایجاد لطمه به موقعیت المپیکی بازیکنان مطرح کرده به همین دلیل خواسته ایم فعلاً امتیاز بازیکنان کسر نشود. زمانی به انجام این کار اقدام شود که شرایط سهمیه های المپیک معین شده باشد.

وی شرح داد: برای المپیک 2020 توکیو، شیوه توزیع سهمیه ها تغییر کرده است؛ برخی از این سهمیه ها از طریق رنکینگ جهانی معین خواهد شد. از میان بازیکنان ایران، نوشاد عالمیان شانس خوبی برای نتیجه گیری از این روش دارد البته این مسئله به شرایط امتیازی آنها ارتباط مستقیم دارد. این در حالی است که از دست رفتن فرصت حضور در تور جهانی قطر و عمان، عملاً بازیکنان ایران را به لحاظ امتیازی از رقیبانشان در رنکینگ جهانی عقب می اندازد بخصوص که طبق روال عادی در یک مقطع زمانی معین، امتیازات بازیکنان از حضور در رویدادهای گذشته، حذف و امتیاز رویدادهای جدید جایگزین می شود.

چقدر احتمال دارد که فدراسیون جهانی به درخواست ایران پاسخ مثبت دهد؟، رئیس فدراسیون تنیس روی میز در پاسخ به این پرسش گفت: این اتفاق تابحال رخ نداده است اما از طرفی مسئولان جهانی، خود در جریان معضلات کرونا هستند و به همین دلیل مسابقات قهرمانی جهان را برای مدت چهار ماه به تعویق انداختند. آنها می دانند که ما هیچ کوتاهی برای حضور در مسابقات نداشته ایم اما بنا به شرایط، فرصت حضور در آن را از دست دادیم.

قارداشی تأکید کرد: شخصاً به نتیجه گیری از درخواست مطرح شده، امید زیادی دارم. اگرچه شاید مواردی باشد که من در جریان نباشم اما رئیس و دبیر فدراسیون جهانی به اجرای آن تأکید زیادی داشته باشند اما در مجموع از اینکه درخواستمان مورد موافقت قرار بگیرد، ناامید نیستیم.

وی در پاسخ به این پرسش که در صورت عدم موافقت با درخواست ایران، جهت کسب سهمیه المپیک تنیس روی میز چگونه دنبال خواهد شد؟ گفت: در صورتی که با درخواست ما موافقت نشود، تمام تمرکز خود را بر روی مسابقات تایلند خواهیم داشت تا بتوانیم در بخش آسیای میانه صاحب سهمیه شویم. در هر صورت، پاسخ فدراسیون جهانی برای ما ملاک خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 862

به "قارداشی: به موافقت فدراسیون جهانی برای حفظ امتیاز امیدواریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قارداشی: به موافقت فدراسیون جهانی برای حفظ امتیاز امیدواریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید