عکس، ادامه اعتراضات در هنگ کنگ این بار با پرچم انگلیس و آمریکا

به گزارش مجله دامپزشکی، معترضان هنگ کنگی روز شنبه در ادامه اعتراضات خود علیه حکومت محلی و دولت چین، با پرچمهای آمریکا و انگلیس به خیابان ها آمدند.

عکس، ادامه اعتراضات در هنگ کنگ این بار با پرچم انگلیس و آمریکا

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در ادامه ناآرامی ها در هنگ کنگ علی رغم هشدارهای چین، معترضان پرچم های انگلیس و آمریکا را در خیابان های این منطقه تحت حاکمیت پکن، در دست دریافتد.

روز شنبه معترضان با تشکیل جمعیتی چندهزار نفری در نقاط مهم ناحیه مونگکوک پرچم کشورهای آمریکا و انگلیس را بالای سر خود برافراشتند.

این در حالی است که چین بارها به واشنگتن و لندن اخطار داد در امور داخلی هنگ کنگ دخالت نکنند. اما افراشته شدن پرچم این کشورها در اعتراضات نشان داد این نا آرامی ها همانطور که وزیر امور خارجه چین اعلام نموده بود منشاء خارجی دارد.

شنبه هفته گذشته نیز بعضی معترضان در هنگ کنگ پرچم آمریکا را در دست گرفته بودند.

روز شنبه شماری دیگر از شهروندان هنگ کنگی نیز با در دست دریافت پرچم چین، خواستار اتمام یافتن ناآرامی ها و بازگشت آرامش به این منطقه شدند.

الیوت انگل رئیس کمیته امور خارجه کنگره آمریکا روز آدینه هفته گذشته در بیانیه ای گفت نگرانی عمیقی نسبت به برخورد پلیس هنگ کنگ با معترضان دارد و به خاطر آنچه واکنش های سخت و توصیفات مملو از پروپاگاندا نسبت به اعتراضات نامید، پکن را مورد انتقاد قرار داده بود.

وزارت امور خارجه چین نیز روز یکشنبه هفته گذشته در پاسخ به ادعاهای آمریکا پرسید: سیاست مداران آمریکایی چه صلاحیتی برای انتقاد از وضع حقوق بشر، آزادی و حاکمیت قانون در هنگ کنگ دارند؟.

هنگ کنگ از سال 1842 تا 1997 تحت سیطره انگلیس بود اما در سال 1997 و پس از خاتمه یافتن پیمان پیشین با لندن به جمهوری خلق چین پیوست. هنگ کنگ دارای بیش از 7 میلیون نفر جمعیت است و یکی از مراکز مهم اقتصادی در منطقه شرق آسیا و دنیا به شمار می رود.

شهروندان هنگ کنگی نهم خرداد ماه در اعتراض به تصویب لایحه ای در مجلس این کشور اعتراض کردند. این لایحه اجازه استرداد مجرمان به چین را میسر می کرد. اما به گفته معترضان موجب به خطر افتادن استقلال هنگ کنگ می شد. فرماندار هنگ کنگ اعلام نمود در واکنش به نارضایتی عمومی گسترده مردم، لایحه پیشنهادی مجلس را به مدت نامحدود به حالت تعلیق در خواهد آورد، اما این اقدام او موجب فروکش کردن اعتراضاتی که چین معتقد است ریشه در تحریکات غربی ها دارد، نشد.

سخنگوی وزارت دفاع چین نیز هفته گذشته به معترضان هنگ کنگی هشدار داد اگر بخواهند اعتبار دولت مرکزی را زیر سوال ببرند با پاسخ ارتش چین روبرو خواهند شد.

عدم توجه معترضان به این هشدار باعث شد ارتش چین مستقیماً اخطار دهد ناآرامی ها هرچه زودتر به خاتمه برسد.

پرچم آمریکا در دستان معترض هنگ کنگی

برافراشتن پرچم انگلیس توسط معترضان هنگ کنگی

اقدام معترضان برای پایین کشیدن پرچم چین در هنگ کنگ

شماری از شهروندان هنگ کنگی با در دست دریافت پرچم چین خواستار بازگشت آرامش به این منطقه شدند

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 284

به "عکس، ادامه اعتراضات در هنگ کنگ این بار با پرچم انگلیس و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس، ادامه اعتراضات در هنگ کنگ این بار با پرچم انگلیس و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید