طرح هایی برای رهایی از اضطراب مرگ

به گزارش مجله وتورلد، مدیحه عنوان نمایشگاه طراحی های حسین طادی است که از هفتم تا هجدهم آبان ماه در گالری والی در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد.

طرح هایی برای رهایی از اضطراب مرگ

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی این نمایشگاه، حسین طادی درباره این نمایشگاه گفت: مدیحه عنوان پنجمین نمایشگاه طراحی انفرادی من است و چون درونمایه بیشتر آثار این مجموعه به مرگ اشاره دارد، این عنوان را برای این نمایشگاه انتخاب نموده ام. در بیشتر فرهنگ ها زمانی که فردی می میرد و سفرش به دیگر سو شروع می گردد، نزدیکان او گرد کالبد بی جان او و مزارش می نشینند و مدیحه می خوانند.

او اضافه نمود: مجموعه آثار این نمایشگاه اشاره به مرگ دارد، البته مرگی که من به آن توجه داشته ام مرگ جسمانی نیست، از این رو در آثار این مجموعه با ماسک، صورتک و چهره های مات شده روبرو هستیم. در واقع آثار این مجموعه به نوعی واکاوی درون است و به تصویر کشیدن آن چیزی که نادیدنی است.

طادی درباره چرایی گرایش به مفهوم مرگ و بازتولید این مفهوم در طراحی هایش اظهار کرد: من از 12 سالگی اضطراب بالایی نسبت به زندگی داشتم و با مسئله مرگ ارتباط داشتم. با فاصله زمانی کم عموهایم را از دست دادم و به همین واسطه برای اجرای مراسم های آیینی خاکسپاری به بهشت زهرا و به تبع آن غسال خانه رفتم و آن جا با جسدهایی روبرو شدم که به وسیله غسال ها شسته می شدند و کفن پیچ می شدند. از آن موقع به بعد همه چیز برایم پوچ شده بود.

او ادامه داد: از آن موقع به بعد اضطراب بدی گرفتم و بعدها فهمیدم تنها زمانی که طراحی می کنم، به نوعی از شر این اضطراب ها خلاصی پیدا می کنم. در واقع شما با هنر می توانید خودتان را امتداد بدهید. می میرید ولی انگار هستید چون اثر شما وجود دارد. دیدم با ادبیات و هنر تجسمی می گردد با مرگ جنگید. بعد از آن زندگی من وارد یک جریان دیگری شد. لذت بخش تر شد ولی همچنان رنج های خاص خودش را داشت.

این طراح اضافه نمود: برای خلق آثار مجموعه مدیحه به نوعی متاثر از منظومه ایکور سروده گاوین بنتاک با ترجمه احمد میر علایی هستم. شعر ایکور بلندترین منظومه مدرن است که شاعر در آن با زبان و لحنی حماسی ضمن روایت گری همیشه به مساله تکرار نیز توجه دارد. مرگ هم همیشه چنین چهره ای برای بشر دارد و فرقی نمی نماید که در کجای این قاره خاکی زندگی می کنیم به شکل های مختلف به سراغ ما می آید و گاه مرگ هایی که یک انسان در طول زندگی اش تجربه می نماید، موجب می گردد تا شاهد خلق پرتره های متعددی از او باشیم.

طادی درباره مجموعه مدیحه گفت: در این نمایشگاه یک طراحی 50 متری به همراه 12 طراحی پرتره در معرض دید مخاطبان قرار می گیرد و به نوعی با طراحی گالری را به تسخیر خود درمی آورد و نوع چیدمان این طراحی به گونه ای است که هویت تازه ای به گالری می بخشد.

طادی ادامه داد: طراحی 50 متری با تکنیک گرافیت و پرتره ها با جوهر روی مقوا خلق شده اند و استیمنت نمایشگاه نیز به وسیله دکتر امیر نصری نوشته شده است.

نمایشگاه مدیحه از هفتم تا 18 آبان ماه در گالری والی به نشانی میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک72 میزبان علاقمندان خواهد بود.

حسین طادی متولد 1363 تهران است و از سال 1385 طراحی می نماید و تا به امروز آثارش را در پنج نمایشگاه انفرادی و 24 نمایشگاه گروهی در معرض دید علاقه مندان گذاشته است و به عنوان نمایشگاه گردان نیز 6 نمایشگاه برپا نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 آبان 1400 بروزرسانی: 28 آبان 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1895

به "طرح هایی برای رهایی از اضطراب مرگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح هایی برای رهایی از اضطراب مرگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید