شرایط مهاجرت در زمان ویروس کرونا چگونه است ؟

به گزارش مجله وتورلد، آیا در زمان ویروس کرونا میشود مهاجرت کرد ؟ شرایط مهاجرت در زمان ویروس کرونا چگونه است ؟ اگر شما هم مانند دیگر کاربران این سوالات را در ذهن خود دارید تا ادامه با ما همراه شوید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید .

شرایط مهاجرت در زمان ویروس کرونا چگونه است ؟

مهاجرت در زمان ویروس کرونا

کشور ایران به عنوان یکی از کشورهای درگیر ویروس کرونا، با مسائلی زیادی برای سفرهای خارجی روبرو شده است.

از عمده ترین مسائل پیش روی افراد بسته شدن مرزها و محدودیت های سفرها است.

بسیاری از تورهای نوروزی و تفریحی به واسطه شیوع ویروس کرونا کنسل شده است. از همین رو، بسیاری از آژانس های مسافرتی بدون کسر هزینه مبالغ دریافتی را به متقاضیان عودت داده اند.

شرایط سفارتخانه ها و مهاجرت در زمان ویروس کرونا

متقاضیان خارجی و بین المللی برای مهاجرت به ویزا احتیاج دارند، اولین قدم جهت اخذ ویزا مراجعه به سفارتخانه است.

بیشتر افرادی که قصد مهاجرت داشتند از ماه ها قبل وقت آن ها برای مصاحبه تعیین شده بود اما با شرایط پیش آمده وقت تمامی سفارتخانه ها کنسل شده و به زمان دیگری موکول شده است.

اگر سفارتخانه کشور مورد نظر شما در خارج از ایران است باید پیش از اقدام برای مراجعه از لغو نشدن وقت مصاحبه خود مطمئن شوید.

به دلیل تعطیلی سفارتخانه ها اخذ ویزای شنگن با مسائلی روبرو شده است، آخرین شرایط سفارتخانه هایی که در کشور ایران قرار دارند به توضیح ذیل است:

  • سفارتخانه دانمارک کلیه خدمات ویزا را به حالت تعلیق در آورده است.
  • سفارتخانه اتریش از 8 اسفند سال 98 صدور ویزا را ممنوع نموده است.
  • سفارتخانه کشور ایتالیا مراجعه متقاضیان به سفارتخانه را ممنوع نموده و اعلام شده تا اطلاع ثانوی پفراینده جدیدی تشکیل داده نمی گردد.
  • سفارتخانه کشور آلمان از 11 اسفند 98 تا اطلاع بعدی اقدام به تعطیلی سفارتخانه نموده است.
  • سفارتخانه لهستان کلیه خدمات خود را بدون اعلام زمان تعیین به حالت تعلیق در آورده است.
  • سفارتخانه هلند از 18 اسفند سال 98 تمامی فعالیت های خود را در ایران به تعلیق در آورده است.
  • سفارت ایتالیا از اوایل اسفند ماه سال 98 کلیه خدمات خود را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق در آورده است.

چگونه با وجود کرونا مهاجرت کنیم ؟

فرایند مهاجرت در زمان ویروس کرونا

در حال حاضر فرایند اقامتی به 2 شکل مورد آنالیز قرار می گیرد،

  1. دسته اول مختص متقاضیانی است که در حال حاضر در کشور مورد نظر حضور ندارند که با توجه به محدودیت های اعمال شده برای ورود ایرانیان به سفارتخانه زمان دیگری برای مراجعه متقاضیان در نظر گرفته می گردد.
  2. دسته دوم برای افرادی است که در حال حاضر در کشور مورد نظر حضور دارند، این افراد می توانند بدون محدودیت اقدامات لازم را برای اقامت در کشور مورد نظر انجام دهند که در صورت احراز شرایط مورد نظر مجوز اقامت خود را دریافت خواهند کرد.

متقاضیان می تواند برای تکمیل اطلاعات خود در زمینه هزینه های زندگی در بهترین کشورها برای مهاجرت و اقامت مقاله مقایسه هزینه زندگی در بهترین کشورها جهت مهاجرت را مطالعه کنند.

فرصت مهاجرت در زمان ویروس کرونا

شرایط پیش آمده بهترین زمان برای ارائه مدارک مهاجرتی می باشد متقاضیان در طول این مدت می توانند با بهره مندی از مشاوره های تخصصی اطلاعات خود را در زمینه های مختلف و انواع راه های مهاجرت تکمیل کنند.

در وهله اول متقاضی می تواند از مشاوره های آنلاین بهره مند گردد و حداقل 50% از فرایند پفراینده مهاجرتی را در این شرایط انجام دهد.

اگر مدارک شما نقص داشته است در این فرصت طلایی می توانید اقدامات لازم را برای تکمیل مدارک و مستندات خود انجام دهید.

در آخر باید به این نکته اشاره کنیم که اگر بخش اصلی فرایند مهاجرتی شما صورت گرفته و برای سفر آماده شده اید باید تا تعیین شدن زمان پروازها و باز شدن مرزها منتظر بمانید، این درحالی است که تمامی ارگان ها به خصوص دانشگاه ها و مراکز آموزشی طرف قرار داد شرایط را درک نموده و برای شما جریمه ای در نظر نخواهند گرفت.

شرایط مهاجرت در زمان کرونا

رفتار دولت آمریکا با مهاجران در دوره شیوع کرونا

آمریکا به دلایل مختلف امنیتی و سیاسی، فقط ایرانیانی را که کارت سبز اقامت، پاسپورت و شهفرایندی این کشور را دارند، به داخل مرزهایش می پذیرد.

امکان مهاجرت توریستی به این کشور فقط در این زمان خاص، تقریبا غیرممکن است و برای مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری، از الان باید وارد فرایند تکمیل پفراینده شوید تا مرزها باز شوند و آمریکا هم سختگیری های سیاسی و امنیتی اش را برای ورود مهاجران ایرانی کاهش دهد.

پیشنهاد ما برای ایرانیان مقیم این کشور و یا افراد ایرانی که اخیرا به آنجا مهاجرت نموده اند این است که از هرگونه صحبت یا عمل تحریک آمیز که متضاد با دین، فرهنگ و سیاست آمریکاست پرهیز کنند و اگر در آمریکا زندگی میکنند، بد نیست که برای مدت کمی، از برگزاری برنامه های علنی و مراسم پرسروصدایی که مختص باورها و اعتقادات خودمان است در این کشور بکاهند تا بتوانند بدون دغدغه و نگرانی به زندگی در این کشور ادامه دهند

کرونا ویروس و مهاجرت

رفتار دولت کانادا با مهاجران در دوره شیوع کرونا

برای رفتن به کانادا به علت ورود پناهندگان و مسائل ایجاد شده و هزاران پفراینده پناهندگی که از دانشجویان ایران به دادگستری ونکوور ارسال شده؛ باید از کشوری مثل آلمان وارد شوید و از ایران امکان پرواز مستقیم ندارید.

از آنجا که آلمان روی مسئله کرونا نگرانی و کنترل بالایی دارد، ممکن است که اجازه ندهد تا شما به کانادا پرواز کنید و شما را به کشور خودتان بازگرداند یا عمدتا برای مدتی در فرودگاه قرنطینه نماید.

به طورکلی، کانادا به دانشجویانی که علاوه بر در دست داشتن پذیرش دانشگاه، ویزایشان تا ماه مارس آماده شده بوده، اجازه ورود می دهد؛ اما شما در جهت خروج از ایران و کشور رابط شاید با مسائلی روبرو شوید که البته قابل حل هستند و فقط باید از قبل به آنها واقف باشید.

دریافت پوزیشن در این کشور متوقف نشده، اکسپرس اینتری (اقامت کاری بر اساس مهارت)، آتلانتیک و بورسیه های استانی برقرارند و شرایط برای ورود مهاجر به کانادا فراهم است.

افرادی که قصد کار و سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور را دارند، می توانند همچنان می توانند اقدام کنند و وارد این کشور شوند و بهتر است از روش استارت آپ و کارآفرینی و خوداشتغالی استفاده کنند.

برای دریافت ویزای کانادا زمان زیادی برای انتظار احتیاج نیست؛ اما تهیه بیزینس پلان و تاییدیه اش و دریافت مدرک زبان و تکمیل پفراینده، فرایند ای زمان بر است و بهتر است که از همین امروز آغاز کنید.

اگر به وسیله جاب سیکر(افرادی که به دنبال کار در کشورهای دیگر هستند) به این کشور می روید، سرعت ورودتان بالاست و فقط باید زبانتان را تکمیل کنید و کمی منتظر صدور ویزا بمانید.

بنابراین برای اقدام با این روش، در همین روزها که فرصت زیادی دارید آموزش زبان را هم آغاز کنید، تا به محض کاهش سخت گیری های کشورهای واسطه، پرواز بی دردسری به کانادا داشته باشید.

رفتار دولت این کشور و مردمانش با ایرانی هایی که سال ها به کانادا مهاجرت نموده اند همیشه خوب بوده و ایرانیان رضایت خود را درباره زندگی در این کشور اعلام نموده اند.

شرایط کشورها در زمان ویروس کرونا

رفتار دولت استرالیا با مهاجران در دوره شیوع کرونا

استرالیا با اینکه همیشه کشور مهاجرپذیری بوده، اما به علت مسائلی که از سوی پناهندگان خاورمیانه و آسیای شرقی برایش ایجاد شده است طی یکی، دوسال سال اخیر گزینش سخت تری برای ورود ایرانیان در نظر گرفته و ویزای آن خارج از ایران و از کشورهای دیگر صادر می گردد و به طور مستقیم در ایران نمیتوانید به سفارت بروید و ویزا دریافت کنید، در شرایط کنونی، برای رفتن به کشور دیگر و دریافت ویزا، باید منتظر باز شدن مرزها باشید.

اما می توانید از الان اقدام کنید و پفراینده خود را برای بعد از باز شدن مرزها تکمیل نمایید و به محض باز شدن مرز، برای تکمیل نهایی فرایند مهاجرتتان، از ایران خارج شوید.

منبع: مجله دلگرم
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1235

به "شرایط مهاجرت در زمان ویروس کرونا چگونه است ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط مهاجرت در زمان ویروس کرونا چگونه است ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید