سرآمدان علمی از 30 دانشگاه کشور انتخاب شدند

به گزارش مجله دامپزشکی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 30 دانشگاه و مرکز علمی که سرآمدان علمی کشور در آنها حضور دارند در 13 استان کشور واقع شده اند. از 76 سرآمد علمی انتخاب شده، تعداد 50 نفر از دانشگاه های استان تهران انتخاب شده اند.

سرآمدان علمی از 30 دانشگاه کشور انتخاب شدند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات دانشگاه کانادا بدون مدرک زبان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

76 سرآمد علمی در سال 98 از بین 1350 محقق و پژوهشگر برجسته ای انتخاب شده اند که بر اساس آیین نامه مصوب، مورد ارزیابی قرار گرفته اند.

یکی از معیارهای مهم در انتخاب سرآمدان علمی توسط فدراسیون سرآمدان علمی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ارزیابی مقالات محققان در بازه زمانی سال های 2016 تا 2018 در نشریات معتبر علمی بین المللی بوده است.

لیست این نشریات در وبسایت سرآمدان علمی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موجود است و محققانی که در این بازه زمانی در این نشریات و با وابستگی به یکی از مراکز علمی داخلی مقاله ای به چاپ رسانیده باشند، مورد ارزیابی قرار گرفته اند.

مراکز علمی دارای بالاترین سرآمد علمی

در بین مراکز علمی کشور دانشگاه صنعتی شریف با 13 نفر دارای بیشترین تعداد سرآمد علمی منتخب در کشور است. دانشگاه علوم پایه زنجان با 9 نفر سرآمد علمی و پژوهشگاه دانش های بنیادی با 7 نفر در رتبه های بعدی قرار می گیرند. در دانشگاه تهران نیز 6 سرآمد علمی حضور دارند.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بسته حمایتی متنوعی را برای حمایت از سرآمدان علمی، پیش بینی نموده است.

پژوهانه نقدی، گرنت های شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، حمایت از شرکت در کنگره های معتبر بین المللی، حمایت از جذب محقق پسا دکتری، .... از جمله حمایت های برنامه ریزی شده برای توسعه تحقیق و پژوهش توسط چهره های علمی و نخبگان کشور است.

هدف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از برنامه ملی سرآمدان علمی، حمایت از محققان و پژوهشگرانی است که در حال حاضر از دستاوردهای پژوهشی معتبری برخوردار هستند.

طی این برنامه سعی شده است تا فرایند هر ساله انتخاب سرآمدان علمی، باعث ایجاد یک فضای رقابت علمی و پژوهشی گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 842

به "سرآمدان علمی از 30 دانشگاه کشور انتخاب شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرآمدان علمی از 30 دانشگاه کشور انتخاب شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید