روسیه برای بهبودی روابط با اتحادیه اروپا اعلام آمادگی کرد

به گزارش مجله وتورلد، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، برای بهبودی روابط کشورش با اتحادیه اروپا اعلام آمادگی کرد.

روسیه برای بهبودی روابط با اتحادیه اروپا اعلام آمادگی کرد

با ما سفر کنید و با قیمت تور اروپا پاییز 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش وزارت امور خارجه روسیه، لاوروف روز آدینه در نشست خبری مشترک با آن لوگه لوگار وزیر امور خارجه اسلوونی با اشاره به ریاست دوره ای این کشور بر اتحادیه اروپا از روز اول ماه جولای سال 2021 گفت: ما به این موضوع توجه نموده و نگرانی عمیق خود در خصوص اقدامات بروکسل (اتحادیه اروپا) در خصوص نابودی همه ساز و کارهای همکاری را اظهار داشتیم.

وی اظهار داشت: ما از این که مواضع اتحادیه اروپا بر اساس حداقل توافق اعضای آن شکل می گیرد و با روینمودهای ضدروسی اقلیت کشورهای این اتحادیه معین می گردد ابراز تاسف کردیم.

وزیر خارجه روسیه گفت: وزیر خارجه اسلوونی مواضع اتحادیه اروپا در موضوعاتی همچون شرایط پیرامون الکسی ناوالنی ، مسائل مربوط به مناقشه شرق اوکراین را بازگو کردو

وی اضافه کرد: ما همچنین درخصوص موضوع شبه جزیره کریمه، شرایط پیرامون بلاروس گفت و گو کردیم. در خصوص این مسائل توضیحات لازم مبتنی بر حقایق و نه اتهامات بی اساس دادیم.

به گفته لاوروف، وزیر خارجه اسلوونی، اولویت های ریاست دوره ای کشورش بر اتحادیه اروپا در نیمه دوم سال 2021 را اظهار داشت.

وزیر خارجه روسیه بر آمادگی کشورش برای بهبودی روابط با اتحادیه اروپا به شرط حقوق یکسان دو طرف و احترام متقابل و توجه متقابل به منافع دو طرف تاکید نمود.

وی توضیح داد: ما آماده ایم روابط با اتحادیه اروپا را با توجه به این اصول و نه اقدامات یکجانبه و پیش شرط های طرف اروپایی توسعه دهیم.

لاوروف چندی پیش اظهار داشت که چارچوب روابط روسیه و اتحادیه اروپا از بین رفته و بروکسل مسوول شرایط پیش آمده است.

روابط روسیه و اتحادیه اروپا از سال 2014 پس از روی کار آمدن دولت غرب گرا در اوکراین پرتنش شده است.

اتحادیه اروپا برای مجازات روسیه بخاطر الحاق منطقه کریمه به خاک خود و حمایت از روس تبارها در منطقه دونباس در شرق اوکراین چندین بسته تحریمی در خصوص روسیه وضع نموده است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1719

به "روسیه برای بهبودی روابط با اتحادیه اروپا اعلام آمادگی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه برای بهبودی روابط با اتحادیه اروپا اعلام آمادگی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید