دیابتی ها در معرض خطر بیشتر بیماری وخیم کرونا هستند

به گزارش مجله دامپزشکی، دیابتی ها از لحاظ میزان دچار شد کرونا با افراد دیگری تفاوتی ندارند، اما در صورت عفونت در معرض خطر بیشتر دچار شدن به بیماری وخیم کووید-19 هستند.

دیابتی ها در معرض خطر بیشتر بیماری وخیم کرونا هستند

به گزارش خبرنگاران به نقل از هلث دی نیوز داده های منتشر شده بوسیله مراکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا نشان می دهد که در افرادی که دچار کووید-19 تشخیص داده شده اند، فقط 10 درصد دیابتی هستند که تقریبا به همان اندازه شیوع دیابت در میان جمعیت عمومی در این کشور است.

اما کارشناسان می گویند اگر دیابتی های دچار ویروس کرونا در بیمارستان بستری شوند، ممکن است دچار سیر بیماری در آنها بسیار شدیدتر باشد.

بیماران دیابتی که به علت کووید-19 در بیمارستان بستری می شوند، در معرض خطر بیشتر مرگ ناشی از این عفونت قرار دارند.

کارشناسان می گویند علت این افزایش خطر مرگ ممکن است به علل متفاوتی مربوط باشد، از جمله سن بیماران دیابتی.

بعضی از داده ها منتشر شده از چین هم نشان می دهند که میزان مرگ بالاتر کووید-19 در بیماران دیابتی در واقع ناشی از دچار بودن آنها به بیماری زمینه ای قلبی است.

اما تا زمانی که داده های بیشتری در این زمینه گردآوری گردد، به طور قاطع نمی توان گفت دیابت به خودی خود باعث پیامدهای وخیم تر در کووید-19 شده است.

در هر حال افراد دیابتی باید همان قواعد بهداشتی افراد دیگر برای جلوگیری از عفونت ویروس کرونا را رعایت کند و مهم است که این افراد در قدم اول مانع دچار شدنشان به کووید-19 شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 971

به "دیابتی ها در معرض خطر بیشتر بیماری وخیم کرونا هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیابتی ها در معرض خطر بیشتر بیماری وخیم کرونا هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید