دارا خسروشاهی عجله ای برای ورود به بازار بورس ندارد ، وضعیت اولین عرضه سهام عمومی اوبر معین نیست

به گزارش مجله دامپزشکی، دارا خسروشاهی، مدیر عامل شرکت اوبر می گوید هنوز تصمیم نگرفته که اولین عرضه سهام عمومی شرکت خود را در سال 2019 انجام دهد یا خیر.

دارا خسروشاهی عجله ای برای ورود به بازار بورس ندارد ، وضعیت اولین عرضه سهام عمومی اوبر معین نیست

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، دارا خسروشاهی، معتقد است برای اوبر هیچ عجله ای وجود ندارد و قرار نیست به هر قیمتی در بازار بورس ظاهر گردد.

خسروشاهی در مصاحبه ای که اخیرا منتشر شده، به وال استریت گفت که اگر قرار باشد اولین عرضه سهام عمومی اوبر با شکست روبرو گردد ترجیح می دهد این کار را از اساس به تاخیر بندازد. به نظر می رسد که یکی از مهم ترین مسائل که طی سال گذشته نیز به شدت ذن خسروشاهی را درگیر نموده، ایجاد سلامت و ثبات در شرکت است. چرا که گرچه او در سال 2018 گفته بود اوبر در سال 2019 آماده ارائه نخستین عرضه سهام عمومی خود است اما اکنون این کار را در سال 2019 قطعی نمی داند. بعد از آن، اوبر ممکن است در امسال نتواند در این باره شرکت کند، دارا خسروشاهی مدیرعامل شرکت وال استریت ژورنال است.

خسروشاهی گفت که این شرکت هیچگاه عجله نداشته و اکنون نیز تمایلی ندارد مردم و سهامداران را در خطر بیندازد. وی گفت: ما زمانی که آمادگی کامل داشته باشیم، این کار را انجام خواهیم داد و امیدواریم بازارها در وضعیتی خوب قرار بگیرند. وی افزود، شرکت اوبر هم اکنون نیز در شرایطی ایده آل است و بنابراین ما عجله ای برای تغییر شرایط نداریم.

او ادامه داد: این تمایل من و سهامداران است، اما اگر این اتفاق امسال نیفتد مسئله ای نداریم . من زمانی ناامید خواهم شد که فکر کنم سهامداران ما ناامید شده اند.

به نظر می رسد این مصاحبه خالی از کنایه به غولهای فناوری نیست، چر مه رهبران فناوری مثل اپل و فیسبوک اوضاع خوبی در بازار بورس ندارند واپل حدود 450 میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داده است.

خسروشاهی گفت: درست است که شرکت ما در برابر بعضی از غول های فناوری جوان است اما ما راستای طولانی و مفید برای رفتن داریم و قرار نیست با اپل و سامسونگ هم راستا باشیم.

خسروشاهی افزود که درامد اوبر، با وجود مسائل بازار با رشد به کار خود ادامهه داده است. بازار، با رشد درآمد، باقی ماند. جالب است بدانید پیشبینی ها و ارزش گذاری های منابع پیشبین در ایالات متحده حتی 66٪ بالاتر از ارزیابی داخلی اوبر است.

منبع: انتخاب
انتشار: 5 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 131

به "دارا خسروشاهی عجله ای برای ورود به بازار بورس ندارد ، وضعیت اولین عرضه سهام عمومی اوبر معین نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دارا خسروشاهی عجله ای برای ورود به بازار بورس ندارد ، وضعیت اولین عرضه سهام عمومی اوبر معین نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید