خبرنگاران 6500 مسافر با علایم مشکوک به کرونا شناسایی شدند

به گزارش مجله دامپزشکی، تهران - خبرنگاران - سرپرست جمعیت هلال احمر با بیان اینکه از 19 استان کشور در روزهای گذشته بیش از 8.5 میلیون نفر خارج شده اند، گفت: در این حجم بالای خروج حدود 6 هزار و 500 نفر با علایم مشکوک به کرونا مثل تب از سوی گروه های غربالگری و تب سنجی هلال احمر در مبادی خروج این استان ها شناسایی شدند که باید از سفر رفتن تحت هر عنوانی خودداری کنیم.

خبرنگاران 6500 مسافر با علایم مشکوک به کرونا شناسایی شدند

به گزارش روز دوشنبه هلال احمر، کریم همتی در حاشیه بازدید از بخش های اختصاصی بیماران کرونا در بیمارستان موقوفه نورافشار اضافه نمود: با توجه به درگیری که در کل کشور با کووید 19 داشتیم، جمعیت هلال احمر ورود خوبی داشت و بیمارستان نورافشار همه فعالیت های معمول را متوقف کرد و به عنوان همراه و پشتیبان بیمارستان مسیح دانشوری آغاز به فعالیت کرد. در این بازدید از نزدیک در جریان کوشش همکاران قرار گرفتیم. همه بیماران کنونی در بخش های آی سی یو بیمارستان نورافشار مبتلا به کووید 19 هستند. خوشبختانه خیلی از بیماران شرایط روبه بهبودی داشتند. از حدود 90 تختی که بیمارستان دارد، 50 تخت درگیر کووید 19 هستند. خوشبختانه کمبود خاصی وجود ندارد، امکانات وجود دارد. چند بخش هم داریم که محل بستری و نقاهتگاه بیماران است.

وی اعلام نمود: اما می توانید حدس بزنید با توجه به شرایطی که هست، همکاران ما چه ایثاری می نمایند. دست تک تک همکاران را می بوسیم. فرزندان این مردم، بهترین لحظاتشان را در بیمارستان و برای خدمت رسانی به مردم سپری می نمایند؛ دور از خانواده و در بهترین روزهای سال. شرایط خاصی است، باید دورهمی را کنار بگذاریم، سفرهای بی مورد را کنار بگذاریم. میانگین آلوده شدن، سه نفر است، اما کسی که علائم دارد، می تواند تا 10 نفر را آلوده کند. اگر به سفرها ادامه دهیم، این شرایط و بیماری می تواند تا پس از فروردین هم ادامه داشته باشد.

سرپرست جمعیت هلال احمر با اشاره به طرح غربالگری مسافران نوروزی گفت: از 19 استان در روزهای گذشته بیش از 8.5 میلیون نفر با بیش از 2.8 میلیون خودرو خارج شده اند. در این حجم بالای خروج حدود 6 هزار و 500 نفر با علائم کرونا مثل تب شناسایی شدند. فقط در روز 29 اسفند حدود هزار نفر با علائم کرونا شناسایی شدند. باید از سفر رفتن تحت هر عنوانی خودداری کنیم. چند هزار نفر از نیروهای هلال احمر و سازمان های دیگر درگیر این بیماری و غربالگری هستند.

همتی درباره واردات داروهای ویژه کووید 19 گفت: تامین داروهای خاص و داروهای مورد احتیاج جامعه، از اولویت های ماست. 2 محموله از داروهای مورد احتیاج تامی فلو و کلترا خریداری شده و تا آخر هفته به ایران می رسد. یک میلیون قرص تامی فلو و 600هزار قرص کلترا وارد می گردد. برحسب احتیاج، می توانیم همین مقدار دوباره تامین کنیم. این دو دارو غیر از بحث کووید 19، مصارف دیگری هم دارند.

وی درباره یاری های خارجی به ایران در همه گیری کروناویروس هم گفت: برای دریافت یاری های بین المللی انبارهایی را در اختیار ستاد ملی کرونا قرار دادیم. از دیروز نخستین محموله ها وارد انبارهای هلال احمر شد. با کشورهای مختلفی رایزنی کردیم برای یاری ها و کشورهایی هم برای یاری اعلام آمادگی نموده اند. ایرانیان خارج از کشور مخصوصا امریکا یاری هایی را جمع آوری نموده اند. مبارزه با این بیماری از عهده هیچ دولتی به تنهایی کاری ساخته نیست. مردم باید همکاری نمایند. کشورهایی که شرایط خوبی دارند هم نالان هستند. مردم از سفر رفتن امنتاع نمایند. یاری های بین المللی همچنان ادامه دارد. و هماهنگی ها با وزارت بهداشت به عنوان رئیس ستاد ملی کرونا، در بالاترین سطح وجود دارد.

سرپرست جمعیت هلال احمر همچنین درباره نقاهتگاه ها گفت: 2 هزار و 600 تخت از نقاهتگاه ها به هلال احمر واگذار شده است، فعلا و به دلیل ظرفیت بیمارستان ها، در کل کشور احتیاجی به نقاهتگاه ها احساس نشده. اما اگر احتیاجی وجود داشته باشد، آمادگی برای پذیریش بیماران بهبودیافته در نقاهتگاه ها وجود دارد.

به گزارش خبرنگاران، تا به امروز 21 هزار و 638 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، هزار و 685 نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت نموده و هفت هزار و 913 نفر نیز بهبود یافته اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 912

به "خبرنگاران 6500 مسافر با علایم مشکوک به کرونا شناسایی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 6500 مسافر با علایم مشکوک به کرونا شناسایی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید