جزئیات حکم جنجالی ساپینتو ؛ چرا 4 ماه محروم شد؟ ، چه کسانی حرکات ساپینتو را گزارش کردند؟

به گزارش مجله وتورلد، این گزارشی است که از صحبت با تیم داوری و بعلاوه گریزی بر گزارش داوری شهرآورد در خصوص دلایل اخراج ساپینتو و بعلاوه محرومیت او تهیه شده است.

جزئیات حکم جنجالی ساپینتو ؛ چرا 4 ماه محروم شد؟ ، چه کسانی حرکات ساپینتو را گزارش کردند؟

به گزارش خبرنگاران، خداداد افشاریان در تماس با ناظر و تیم داوری شهرآورد آنها را تهدید نموده که هرگونه صحبت در خصوص اتفاقات بازی پرسپولیس - استقلال، محرومیت آنها و خروج از لیست داوران و ناظران لیگ بیست و سوم را در پی خواهد داشت اما با این حال همچنان جزئیاتی تازه از اتفاقات دربی جنجالی به بیرون درز می نماید.

در آخرین خبر، ریکاردو ساپینتو سرمربی استقلال به مدت چهار ماه از حضور در میادین محروم شد تا بار دیگر استقلال در نقش معترض، وارد صحنه رسانه ای فوتبال ایران گردد. به نوعی محرومیت ساپینتو، حکمی است که پرونده او در لیگ بیست و سوم را می بندد و آبی ها باید به سراغ سرمربی تازه بروند.

در این بین طرفداران استقلال اعتقاد داشتند که برخورد یحیی گل محمدی در شهرآورد فصل گذشته به مراتب شدیدتر از ساپینتو بوده اما او چهار جلسه از همراهی تیمش محروم شد. بعلاوه قرمزها نیز معتقدند ساپینتو به علت برخورد غیراخلاقی باید بیش از این محروم می شد و کمیته انضباطی در خصوص او تخفیف داده است.

جرقه اولیه محرومیت ساپینتو با اخراج او از کنار زمین زده شد، چرا محمدحسین زاهدی فر سرمربی استقلال را از کنار زمین اخراج کرد؟

به نقل از یک شاهد عینی و عضو تیم داوری: ساپینتو تا قبل از گل استقلال، یک کارت زرد گرفته بود. در لحظه گل او وارد زمین بازی شد و تا نزدیکی دروازه پرسپولیس هم پیش رفت و به همین علت کارت قرمز گرفت.

بعلاوه عضو دیگری از تیم داوری در این باره نظر جالبی دارد: ورود غیرمجاز ریکاردو ساپینتو کارت زرد دوم را برای او داشت اما آنجا داور اشتباه کرد و باید ابتدا کارت زرد دوم را نشان می داد و سپس کارت قرمز را از جیبش بیرون می آورد. اما داور به صورت مستقیم ساپینتو را اخراج کرد. البته به هر حال تفاوتی هم نداشت.

به عبارتی شاید اگر محمدحسین زاهدی فر از خوشحالی ساپینتو عبور می کرد و کارت زرد دوم یا کارت قرمز مستقیم را به سرمربی استقلال نشان نمی داد، احتمال جنجال بعدی نیز پیش نمی آمد و سرمربی استقلال نیز از زمین اخراج نمی شد. چرا که به هر حال بعد از این گل مهم، این نوع خوشحالی ساپینتو نیز تا حدی قابل توجیه بوده باشد.

با این حال و از طرف دیگر در صورتی که سرمربی پرتغالی استقلال به تصمیم داور تمکین می کرد و از زمین بیرون می رفت، احتمالا هیچ محرومیتی او را تهدید نمی کرد اما او بعد از دریافت کارت قرمز و زمانی که از محمدحسین زاهدی فر ناامید شد، به سوی دو داور کنار زمین رفت و یکی را با برخورد دست و دیگری را با پرتاب آب دهان روبرو کرد تا جنجال بزرگی را در کنار زمین رقم بزند.

ساپینتو در ابتدا قصد داشت زاهدی فر را از تصمیم سختگیرانه خود منصرف کند اما پیروز نشد.

در گزارش داوری که خبرنگار ما یک نسخه از آن را 48 ساعت بعد از دربی مشاهده کرد، اشکان خورشیدی در خصوص این صحنه نوشته که ساپینتو به سمت عطایی، یاری داور ذخیره، آب دهان پرتاب کرد و با نیمکت پرسپولیس درگیر شد و به سوی سکوها علامت هایی با دست نشان داد.

البته این تنها گزارشی نیست که محرومیت چهار ماهه سرمربی پرتغالی را به همراه داشت. به عبارتی آنچه به امضای خورشیدی رسیده، تنها تائید ادعایی است که در خصوص پرتاب آب دهان مطرح شد. اما ناظر ویژه فدراسیون فوتبال در خصوص درگیری ساپینتو با عضو یگان ویژه و بعلاوه طرفداران پرسپولیس در جایگاه وی آی پی، گزارشی را نوشته که محرومیت ساپینتو را رقم زده و علاوه بر این شنیده ها حاکی از آن است که برخورد ساپینتو حتی گزارش مسئولان انتظامی استادیوم را نیز در پی داشته و بعلاوه اعضای کمیته انضباطی نوشته خبرنگاران و تصاویر تلویزیونی را هم در این پرونده دخیل کردند تا با اطلاعات کامل، این حکم را صادر نمایند.

نکته مهم اینکه یکی از داوران در خصوص شایعه توصیه پذیری داور وسط برای اخراج ساپینتو از سوی یحیی گل محمدی و افشین پیروانی می گوید: این موضوع هیچ تاثیری نداشت. مربیان دو تیم در طول بازی همیشه با داور چهارم صحبت می نمایند و کوشش دارند برای تیم خود امتیاز بگیرند اما هیچوقت اینطور نیست که توصیه از سوی آنها پذیرفته گردد. همانطور که مربیان استقلال هم ممکن است درخواستی را مطرح نموده باشند.

به هر حال اکنون گزارش سه جانبه و تحقیق کامل کمیته انضباطی یکی از شدیدترین احکام را برای سرمربی استقلال در پی داشته و البته در عین حال این کمیته یاری داور دوم بازی را هم محروم نموده تا واکنش تندی را به اتفاقات و حواشی بازی داشته باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 خرداد 1402 بروزرسانی: 18 خرداد 1402 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 2284

به "جزئیات حکم جنجالی ساپینتو ؛ چرا 4 ماه محروم شد؟ ، چه کسانی حرکات ساپینتو را گزارش کردند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات حکم جنجالی ساپینتو ؛ چرا 4 ماه محروم شد؟ ، چه کسانی حرکات ساپینتو را گزارش کردند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید