توصیه های کرونایی؛ برای حضور در مراسم شب های قدر پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید

به گزارش مجله وتورلد، تهران (پانا) - معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره مراسم شب های قدر در دوران شیوع کرونا، توصیه هایی را در قالب پیغام های بهداشتی بیان کرد.

توصیه های کرونایی؛ برای حضور در مراسم شب های قدر پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید

وزارت بهداشت، توصیه نموده است: با توجه به شرایط نامناسب همه گیری کروناویروس، سال جاری در شب های قدر تا حد امکان مراسم احیا برگزار نگردد و به وسیله فضای مجازی و رادیو و تلویزیون مراسم احیا را در منزل خود برپا کنید و در صورت حضور در مراسم احیا، شیوه نامه های بهداشتی را به طور کامل رعایت و در مراسم هایی با تجمع زیاد افراد و در فضای بسته شرکت نکنید.

در ادامه این پیغام با یادآوری اینکه در مراسمی که در فضای باز، با جمعیت محدود و به مدت کوتاه برگزار می گردد، حاضر شوید، تاکید شده است: در زمان حضور در مراسم احیا، به هیج وجه ماسک را برندارید و فاصله خود با دیگران را حفظ کنید و تا حدامکان از خوردن و آشامیدن در حین حضور در مراسم احیا بپرهیزید.

براساس این توصیه ها از توزیع نذری و خیرات در داخل مراسم خودداری و نذورات را به صورت بیرون بر در اختیار شرکت کنندگان مراسم قرار دهید؛ نگهداری مواد غذایی و نوشیدنی داغ نباید در ظروف یکبار مصرف پلاستیکی یا ظروف یکبار مصرف نازک و رنگ روشن باشد.

معاونت بهداشت با تاکید بر اینکه نذورات خود را در قالب بسته های حمایتی در اختیار نیازمندان قرار دهید، یادآور شده است: به منظور بهره مندی از اجر معنوی شب های قدر در فعالیت های خیرخواهانه (حمایت از نیازمندان و آزادی زندانیان) مشارکت کنید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1655

به "توصیه های کرونایی؛ برای حضور در مراسم شب های قدر پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های کرونایی؛ برای حضور در مراسم شب های قدر پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید