توافق ایران و عربستان: تغییری اساسی در اوضاع استراتژیک خاورمیانه است، سعودی ها به وسیله بازی آمریکا علیه چین در حال متعادل کردن امنیت خود هستند

به گزارش مجله دامپزشکی، کیسینجر می گوید: چین در سال های اخیر اعلام نموده است که به مشارکت در برقراری نظم جهانی احتیاج دارد و اکنون گام مهمی را در این راستا برداشته است.

توافق ایران و عربستان: تغییری اساسی در اوضاع استراتژیک خاورمیانه است، سعودی ها به وسیله بازی آمریکا علیه چین در حال متعادل کردن امنیت خود هستند

روزنامه واشنگتن پست آمریکا به نقل از هنری کیسینجر نوشت که وزیر خارجه پیشین آمریکا توافق ایران و عربستان را تغییری اساسی در اوضاع استراتژیک خاورمیانه می بیند. از نظر وی سعودی ها اکنون به وسیله بازی آمریکا علیه چین در حال متعادل کردن امنیت خود هستند.

به گزارش شفقنا، روزنامه واشنگتن پست آمریکا در مقاله ای به توافق بین عربستان و ایران پرداخت و دیدگاه هنری کیسینجر وزیر امور خارجه اسبق آمریکا درباره این موضوع را آنالیز کرد.

طبق گزارش سی ان ان، دیوید ایگاتیوس در مقاله ای در این روزنامه نوشته است: کیسینجر این هفته طی مصاحبه ای به من گفت که توافق ایران و عربستان را تغییری اساسی در اوضاع استراتژیک خاورمیانه می بینم. سعودی ها اکنون به وسیله بازی آمریکا علیه چین در حال متعادل کردن امنیت خود هستند.

نویسنده اضافه کرد: کیسینجر با مشاهده میانجی گری چین در همگرایی بین عربستان سعودی و ایران، باید حس دژاوو (آشناپنداری) را داشته باشد. این دیپلماسی سه جانبه بسیار شبیه به انعطاف پذیری وزیر امور خارجه اسبق چین در سال 1971 است.

ایگناتسیوس در ادامه آورده است: کیسینجر می گوید: چین در سال های اخیر اعلام نموده است که به مشارکت در برقراری نظم جهانی احتیاج دارد و اکنون گام مهمی را در این راستا برداشته است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 26 اسفند 1401 بروزرسانی: 26 اسفند 1401 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 2252

به "توافق ایران و عربستان: تغییری اساسی در اوضاع استراتژیک خاورمیانه است، سعودی ها به وسیله بازی آمریکا علیه چین در حال متعادل کردن امنیت خود هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق ایران و عربستان: تغییری اساسی در اوضاع استراتژیک خاورمیانه است، سعودی ها به وسیله بازی آمریکا علیه چین در حال متعادل کردن امنیت خود هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید