ترامپ:عدم توافق به ضرر کانادا است، ترودو:ترامپ رعایت قانون نمی کند

به گزارش مجله دامپزشکی، به گزارش خبرنگاران به نقل از فاکس نیوز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در سخنانی در جمع خبرنگاران درباره مذاکرات تجاری با کانادا ادعا کرد: به دنبال توفقی منصفانه با کانادا هستیم!

ترامپ:عدم توافق به ضرر کانادا است، ترودو:ترامپ رعایت قانون نمی کند

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

رئیس جمهوری آمریکا همچین در ادامه تهدید کرد: در صورت عدم حصول نتیجه از این مذاکرات، ما آسیبی نخواهیم دید؛ اما احتمالا این موضوع به ضرر کانادا خواهد بود.

به گزارش سی بی سی، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا هم در واکنش به تهدید ترامپ پیرامون احتمال به نتیجه نرسیدن مذاکرات مجدد درباره معاهده تجارت آزاد در آمریکای شاقتصادی موسوم به نفتا گفت: از آنجائیه با رئیس جمهوری مواجهیم که هموراه از قوانین پیروی نمی کند، باید فصل 19 توافق مذکور را حفظ کنیم تا از قانون مندی این توافق اطمینان حاصل گردد.

گفتنی است ترامپ توافق تجارت آزاد آمریکای شاقتصادی نفتا میان آمریکا، کانادا و مکزیک که 24 سال پیش به اجرا گذاشته شده بود را بار دیگر توافق بسیار احمقانه عنوان نموده بود.

وی سال گذشته این توافق سه جانبه را مجددا به مذاکره گذاشت و گفت که ممکن است کانادا شامل نسخه بروزرسانی شده این توافق نگردد.

مذاکرات مجدد بر سر معاهده نفتا بیش از یک سال پیش بین آمریکا، کانادا و مکزیک شروع شد. در این مدت تهدیدهای مکرر دونالد ترامپ در مورد فسخ این معاهده که در سال 1994 امضا شد، بازارهای اقتصادی را آشفته کرد و باعث کاهش ارزش واحد پول مکزیک و کانادا شد.

آمریکا و مکزیک در نهایت اما پنجم شهریور در مورد بازبینی و تغییرات در معاهده نفتا به توافق رسیدند.

این مذاکرات بر مقررات صنایع خودروسازی متمرکز بود. پس از این توافق، دونالد ترامپ به کانادا چند روز مهلت داد تا با شروط مربوط به تجارت خودرو و سایر موضوعات توافق کند و تهدید کرد که اگر توافق سه جانبه حاصل نگردد ممکن است برای خودروهای ساخت کانادا که مقصد عمده آن بازار آمریکا است، تعرفه وضع کند.

یکی از مسائل مورد مناقشه میان ایالات متحده و کانادا، صنعت لبنیات دو کشور است. ترامپ از کانادا خواسته تا به وضع تعرفه های سنگین بر لبنیات آمریکایی سرانجام بدهد و جاستین ترودو نخست وزیر کانادا نیز می گوید که قصدش حفاظت از صنعت لبنی کانادا است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 221

به "ترامپ:عدم توافق به ضرر کانادا است، ترودو:ترامپ رعایت قانون نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ:عدم توافق به ضرر کانادا است، ترودو:ترامپ رعایت قانون نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید