تدارک آمریکا و کره جنوبی برای برگزاری رزمایش مشترک در بهار

به گزارش مجله وتورلد، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به نقل از منابع گزارش کرد، این کشور و آمریکا در تدارک برگزاری رزمایش نظامی مشترک سالانه بهاره خود در ماه آینده میلادی هستند.

تدارک آمریکا و کره جنوبی برای برگزاری رزمایش مشترک در بهار

به نقل از خبرگزاری یونهاپ، این رزمایش برنامه ریزی شده موجب برانگیختن توجه و نگرانی از این بابت می گردد که کره شمالی ممکن است آن را بهانه ای برای دست زدن به اقدامات تحریک آمیز در اولین ماه های دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا قرار دهد. پیونگ یانگ مدتهاست که این رزمایش را به عنوان تمرینی برای حمله به خود محکوم می نماید.

به گفته منابع خبری، این رزمایش همراه با شبیه سازی کامپیوتری احتمالا اواسط مارس شروع خواهد شد.

بر اساس این گزارش رایزنی هایی میان سئول و واشنگتن برای تصمیم گیری در مورد جزئیات رزمایش از جمله گستردگی و برنامه زمانی آن در دست انجام است.

یک مقام گفت: بحثها در سطح کاری ادامه پیدا نموده و ما یک نشست برای نهایی کردن تصمیم خواهیم داشت.

این دو کشور هم پیمان معمولا دو بار در سال رزمایش مشترک عظیم همراه با مانورهای نظامی در ابعاد محدودتر در تمام طول سال اجرا می نمایند.

اما آنها در سال 2020 در مواجهه با همه گیری کروناویروس جدید برنامه برگزاری رزمایش در بهار را تا مدت نامحدود به تعویق انداختند و رزمایش تابستان را نیز در ماه اوت در ابعاد محدود برگزار کردند.

همچنین مذاکراتی در مورد آزمایش قابلیت عملیاتی کامل در دست انجام است؛ اینکه سئول کنترل عملیاتی سربازانش در زمان جنگ را از آمریکا باز پس بگیرد.

قرار بود این آزمایش در سال 2020 برگزار گردد اما دو طرف به خاطر شرایط مربوط به کووید - 19 نتوانستند این کار را انجام دهند.

هنوز برای این انتقال مسؤولیت در نظر گرفته شده، چارچوب زمانی دقیق مشخص نشده هر چند که دولت مون جائه این، رئیس جمهوری فعلی کره جنوبی امیدوار بوده که این کنترل را طی دوره ریاست جمهوری او که در مه 2022 خاتمه می یابد، باز پس بگیرد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1531

به "تدارک آمریکا و کره جنوبی برای برگزاری رزمایش مشترک در بهار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدارک آمریکا و کره جنوبی برای برگزاری رزمایش مشترک در بهار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید