تاثیر خوش اخلاق بودن برسلامت روح و روان

به گزارش مجله وتورلد، یک مطالعه نو نشان داده است که پایبندی به اصول اخلاقی می تواند سلامت روحی و جسمی شما را بهبود بخشد.

تاثیر خوش اخلاق بودن برسلامت روح و روان

محققان دانشگاه هاروارد دریافته اند افرادی که ویژگی های شخصیتی خود را با اخلاق خوب گزارش می نمایند تا 50 درصد کمتر در معرض ابتلا به افسردگی هستند.

آن ها بعلاوه بر اساس معیار های اخلاقی افراد، تغییرات قابل توجهی در خطر بیماری قلبی دریافتند.

این تیم تحقیقاتی امیدوار است که یافته های مذکور میل افراد متاصل را برای داشتن یک شخصیت خوب تقویت کند، زیرا در حال حاضر مزایای سلامتی ملموسی برای انجام این کار وجود دارد.

دکتر Dorota Wisiak-Biaolska، دانشمند پژوهشی در دانشگاه هاروارد، در بیانیه ای گفت: یافته ها نشان می دهد افرادی که زندگی خود را بر اساس استاندارد های اخلاقی بالا می گذرانند، خطر ابتلا به افسردگی کمتری دارند.

آن ها بعلاوه معتقدند استفاده از نقاط قوت یک شخصیت اخلاقی برای یاری به دیگران ممکن است برای سلامت جسمانی فرد مفید باشد.

محققان که یافته های خود را در مجله روان پزشکی اجتماعی و اپیدمیولوژی روان پزشکی منتشر کردند، داده هایی را مبتنی بر نظرسنجی ها و گزارشات بیمه سلامت 1209 شرکت نماینده در مطالعه جمع آوری کردند.

برای قضاوت در خصوص قطب نمای اخلاقی از شرکت نمایندگان پرسیده شد که آیا احساس می نمایند همواره می دانند چه کاری باید انجام دهند؟

از آن ها بعلاوه این سؤالات پرسیده شد: من حاضرم از مسائل عبور کنم تا کار درست را انجام دهم و هر وقت ممکن است از لذت های شخصی دست می کشم تا به جای آن کار خوبی انجام دهم.

آن ها دریافتند افرادی که نمرات بالایی را روی قطب نمای اخلاقی خود کسب کردند تا 50 درصد کمتر در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند.

محققان بعلاوه ارتباط واضحی بین مقدار اضطراب و تمایل یک فرد برای به تاخیر انداختن شادی در حال حاضر برای دریافت نتیجه مثبت تر در آینده پیدا کردند.

افرادی که نمرات بالاتری را در مقیاس ها کسب کردند، بسته به نحوه امتیازدهی، کمتر به بیماری قلبی مبتلا شدند.

منبع: دیلی میل

خبرنگاران اجتماعی ازدواج و خانواده

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 شهریور 1401 بروزرسانی: 4 شهریور 1401 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 2157

به "تاثیر خوش اخلاق بودن برسلامت روح و روان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر خوش اخلاق بودن برسلامت روح و روان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید