بیش از 55 کشته و زخمی در انفجار افغانستان

به گزارش مجله وتورلد، در پی انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در هرات افغانستان دست کم هفت تن کشته و بیش از 50 تن زخمی شدند.

بیش از 55 کشته و زخمی در انفجار افغانستان

به گفته وحید قتالی، والی هرات این انفجار در نزدیکی حوزه چهاردهم پلیس شهر هرات روی داد.

وی توضیح داد: چندین زن و کودک در میان کشته شده ها هستند و دست کم 53 نفر از جمله غیرنظامیان و نیروهای امنیتی در این انفجار آسیب دیده اند.

به گفته والی هرات ده ها خانه و مغازه در اثر انفجار آسیب دیده اند و امدادگران برای یاری به افرادی که زیر آوار گرفتار شده اند به محل حادثه رفته اند.

به گزارش یورونیوز، وزارت کشور افغانستان نیز در بیانیه ای اعلام نمود که طبق گزارش های اولیه در این رویداد سه نیروی پلیس مجروح شده است و شش غیرنظامی زیرآوار مانده اند و شش خانه مسکونی تخریب و 10 باب خانه مسکونی دچار خسارت شده اند.

وزارت کشور افغانستان انگشت اتهام را به سوی نیروهای طالبان گرفت و اضافه کرد: این نوع حملات همیشه از سوی طالبان تروریست صورت گرفته است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را قبول نکرده است. بیم آن می رود که آمار کشته شده ها بسیار بیشتر از آمار اولیه باشد.

طبق گزارش رسانه های افغانستان، صدای انفجار در هرات در قسمت های مختلف شهر به گوش رسید و باعث وحشت و هراس در میان مردم شد. شدت این انفجار به حدی بود که تا شعاع چند کیلومتری آن شیشه های خانه های مسکونی به لرزه درآمد و شکسته شد.

این انفجار در حالی اتفاق افتاده است که روسیه روز آدینه اعلام نمود که از تشکیل دولتی موقت و فراگیر در افغانستان با مشارکت همه گروه ها از جمله طالبان برای اداره این کشور استقبال می نماید.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1571

به "بیش از 55 کشته و زخمی در انفجار افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 55 کشته و زخمی در انفجار افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید