به اجرای بازیگران حسادت نمی کنم اما ...

به گزارش مجله دامپزشکی، اقبال واحدی، مجری قدیمی که هیچگاه لبخند از چهره اش محو نمی شود، می گوید این شور و نشاط ویژگی ذاتی اوست و معتقد است با وجود تمام مسائل، زندگی جریان دارد و این تداوم یعنی نشاط زندگی.

به اجرای بازیگران حسادت نمی کنم اما ...

واحدی که به اجراهای پر شور و نشاط درمیان مردم به ویژه مردم مناطق روستایی شهرت دارد، درباره حفظ این روحیه در طول سال ها اجرا و برنامه سازی، به خبرنگاران گفت: طبیعت شخصی من اینگونه است و فکر می کنم برخی از شخصیت ها که با طبیعت ذاتی شان رشد پیدا می کنند، ماندگار می شوند، چون از صداقت نشأت می گیرد.

او در این زمینه به ذکر مثالی پرداخت و ادامه داد: چارلی چاپلین لباس معمولی خودش را دارد و در همه فیلم ها تکرار می گردد اما چون خودش است تکراری نیست؛ خودش است در سنین مختلف؛ اینکه خودش است مهم است. من هم سعی کردم خودم باشم و نمایش بازی نکنم. مثل یک آدم عادی که می رود در دل جامعه، با این تفاوت که فقط یک دوربین هم همراهش هست اما اگر دوربین هم نباشد با همین شرایط و با همین نگاه با مردم برخورد می کنم. من هر جا می روم به مطب دکتر یا بقالی یا میوه فروشی همه می گویند آقای واحدی انگار الان هم جلوی دوربین هستی. این عین خود بودن، یک مزیت است.

او با تاکید بر اینکه مجری اجتماعی باید این ویژگی ها و این نشاط را داشته باشد و به مخاطب برنامه هم منتقل کند، افزود: مجری اجتماعی، واقعا اجتماعی است و نمایش بازی نمی کند. می رود کف خیابان و بازار و در میان اقشار مختلف مردم، عشایر و روستایی ها و کارخانه دارها زندگی می کند و بازتاب زندگی شان را منتقل می کند. زندگی بالا و پایین دارد و مجری به این بالا و پایین توجه می کند اما از آن مهم تر جریان زندگی است. من جریان زندگی را شاد و با نشاط می بینم. حتی اگر اتفاقات ناگواری هم باشد همین تداوم زندگی یعنی نشاط زندگی و اگر این نشاط وجود نداشت همه باید خودکشی می کردند؛ اگر نمی کنند یعنی همچنان امیدی دارند و ما در پی انعکاس این امید با وجود تمام مسائل هستیم. بیماری هست، کرونا و مسائل هست اما زندگی در جریان است؛ همان طور که در زمان دفاع مقدس و جنگ هم زندگی در جریان بود.

این مجری باسابقه با اشاره به اینکه در زندگی خصوصی خودش هم به گفته اطرافیانش آدم بانشاطی است و این نشاط را جلوی دوربین به مردم هم منتقل می کند، درباره کار در دیگر زمینه های هنری گفت: پیشنهادهای زیادی داشتم، حتی برای بازی در فیلم. بدم نمی آید که این کار را هم انجام دهم چون رشته تحصیلی خودم هم کارگردانی سینما است اما این کار (مستقیم آبادی) باید تمام گردد؛ اگر گزارش های روستایی و معرفی کشور تمام گردد به آن کار هم می رسم اما آنقدر این کشور گسترده است و آنقدر حرف برای گفتن دارد که فکر نمی کنم عمرم کفاف دهد به تمام زوایایش بپردازم؛ زمانی که حس کردم دیگر وظیفه من در این موضوع تمام شده شاید به کارهای دیگر هم فکر کنم.

واحدی درباره حضور بازیگران به عنوان مجری برنامه های تلویزیونی که در سال های اخیر باب شده است، شرح داد: اصل این کار اشکال ندارد، اما تکرار این ماجرا آن هم بدون فکر کردن اشکال دارد؛ مثلا آقای مهران مدیری بازیگر خوبی است و اجرایش هم خوب است، چه اشکالی دارد، باید از ایشان استفاده گردد یا آقای شهاب حسینی که از اجرا رفتند هنرپیشه شدند و الان دوباره به اجرا بازگشته اند. فقط نباید در این موضوع اغراق گردد و البته هر کسی هم نمی تواند اجرا کند. بحث اجرا بحث خوب صحبت کردن، ادبیات و خوب شعر خواندن نیست، مهم ترین بحث اجرا بحث ارتباط است؛ اگر کسی بتواند ارتباط قلبی را میان خودش و بیننده اش ایجاد کند و بیننده شیشه تلویزیون را حس نکند، آن شخص مجری خوبی است.

او در ادامه اظهاراتش درباره اجرای بازیگران، شرح داد: این اتفاق، به تهیه کننده برمی گردد؛ یعنی تهیه کننده ها حرفه ای نیستند. به هنرپیشه ها پیشنهاد داده می گردد و اگر بیکار باشند، می پذیرند و این ایرادی ندارد. ایراد از تهیه کننده و مدیر گروه است. باید از آنها پرسید که چرا این تصمیم را گرفتید و نتیجه برنامه چه شد؟ ما مجری ها هیچگونه مشکل و هیچ حسادتی به این موضوع نداریم و معتقدیم مخاطب مثل مشتری می ماند که هرچه را بپسندد فروشنده می فروشد. اما این بحث یک بحث فرهنگی است باید توجه کرد جنسی که فروخته می گردد جنسی بنجل یا جنس سالمی است. ما روی این موضوع تاکید داریم که سطح سلیقه مخاطب تنزل پیدا نکند. درست است که شادی، تفریح و سرگرمی قسمتی از برنامه تلویزیونی است اما همه آن نیست. برنامه باید طوی باشد که مخاطب در هر قسمت چیزی بیاموزد و چیزی به او اضافه گردد.

واحدی در انتها این گفت وگو درباره شرایطی که به واسطه کرونا به وجود آمده است، گفت: من حس می کنم حکیم بودن خداوند شامل حال تمام جهان است و حتما در این بیماری هم حکمتی وجود دارد. باید ببینیم به کجا می رسد؛ اما با مقداری رعایت کردن می توانیم از این بیماری بگذریم. مثل رانندگی می ماند؛ رانندگیِ بی مهابا خطرساز است اما رانندگی صحیح آدم را به مقصد می رساند؛ اگر راننده بااحتیاطی باشیم خطرها را رد می کنیم و به مقصد می رسیم. اتفاقی است که در زندگی مان پیش آمده، باید از کنارش به آرامی بگذریم و مواظب باشیم از دیگران هم ضربه نخوریم.

به گزارش خبرنگاران، اقبال واحدی اجرای برنامه مستقیم آبادی را روزهای پنجشنبه ساعت 13:30 در شبکه یک سیما بر عهده دارد.

این برنامه در این فصل با شعار می گردد در روستا بود و کار قانونی انجام داد و ثروتمند شد در 26 قسمت 13 دقیقه ای تولید شده و به معرفی موفقیت هموطنانمان در شهرهای کوچک و روستاها می پردازد.

در ادامه تیزر برنامه مستقیم آبادی را مشاهده می کنید:

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1428

به "به اجرای بازیگران حسادت نمی کنم اما ..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به اجرای بازیگران حسادت نمی کنم اما ..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید