این داروها را هرگز با قهوه نخورید

به گزارش مجله وتورلد، مطالعات نشان می دهد قهوه به طور قابل توجهی بر جذب، انتشار، متابولیسم و دفع بسیاری از داروها تأثیر می گذارد.

این داروها را هرگز با قهوه نخورید

به گزارش خبرنگاران، گاهی اوقات، شما ناچارید همه کارهای روزانه خود را با سایر امور هماهنگ کنید و در زمانی مناسب انجام دهید؛ اما آیا همین که مصرف داروهای خود را به یاد داشته باشید کافی است و مصرف آن همراه با نوشیدن قهوه اهمیتی ندارد؟ یک مطالعه نو در خصوص مصرف دارو در افراد دوستدار قهوه نگرانی هایی را به وجود آورده است.

مطلع شدن از یک کشف نو در خصوص یکی از فواید قهوه برای سلامتی، همواره هیجان انگیز است. با این حال، یک آنالیز نو نشان داد که باید برای جلوگیری از تداخل، مصرف قهوه در زمانی بسیار نزدیک به دارو، مورد توجه قرار گیرد. این یافته با مطالعه ای که در سال 2020 به وسیله دو محقق داروساز در اتیوپی انجام شد، مطابقت دارد.

این مطالعه دقیق تر است و نشان داد که قهوه به طور قابل توجهی بر جذب، انتشار، متابولیسم و دفع بسیاری از داروها تأثیر می گذارد.

نکته کلیدی این است که قهوه می تواند اثرات یا جذب بعضی از داروهای رایج را تشدید کند که این به نوبه خود می تواند در هدف نهایی یعنی بهره مندی از اثر کامل دارو، تداخل ایجاد کند. به خواندن این مطلب ادامه دهید تا ببینید مصرف قهوه معمولا بر کدام داروها تأثیر می گذارد.

داروهای تیروئید

متخصصین می گویند که داروهای مربوط به تیروئید، به ویژه، باید با معده خالی مصرف شوند، و حداقل به مدت نیم ساعت هیچ چیز دیگری نباید مصرف گردد. دلیل این است که بدن بتواند داروی تیروئید را جذب کند.

داروهای پوکی استخوان

اگر شما همراه با داروی پوکی استخوان خود قهوه مصرف می کنید موجب کاهش یافتن اثر داروی خود خواهید شد.

داروی رفلاکس اسید

پزشکان می گویند داروهای ضد رفلاکس اسید معده، وقتی به عنوان اولین چیز در صبح، قبل از خوردن یا نوشیدن هر چیز دیگری مصرف می شوند، برترین عملکرد را دارد. بعلاوه باید به خاطر داشته باشید که به این دلیل که قهوه حاوی اسید است، ممکن است مسئله ای را که به خاطر آن، دارو مصرف می کنید، تشدید کند.

هنگامی که داروهای درمان فشار خون بالا با قهوه ترکیب می گردد، نیز ممکن است باعث ایجاد یک اثر دیورتیک شدیدتر شوند. ما باید به اثر افزایشی این مواد در کنار هم توجه کنیم

داروهای تورم پا

به اعتقاد متخصصین به طور کلی کافئین، هورمونی را که موجب تحریک احتباس آب در بدن می گردد، سرکوب می نماید، بنابراین یک ماده دیورتیک است. این بدان معناست که کافئین موجود در قهوه می تواند داروهای مدر را تقویت کند؛ مانند داروهای مورد استفاده برای درمان ورم پاها.

داروهای نارسایی قلبی

بعلاوه، به دلیل خاصیت ادرارآور بودن کافئین، بیماران تحت درمان نارسایی قلبی باید مواظب نوشیدن قهوه دارای کافئین باشند.

داروهای ضد فشار خون بالا

هنگامی که داروهای درمان فشار خون بالا با قهوه ترکیب می گردد، نیز ممکن است باعث ایجاد یک اثر دیورتیک شدیدتر شوند. ما باید به اثر افزایشی این مواد در کنار هم توجه کنیم.

داروهای درمان کم توجهی

به گفته متخصصین اگر به دلیل تشخیص حواس پرتی، بیش فعالی یا تکانشگری از دارو استفاده می کنید، باید بدانید که کافئین موجود در قهوه می تواند همه چیز را تشدید کند و احتمالاً سیستم بدن شما کمتر از دارو سود خواهد برد.

داروی سرماخوردگی

بعضی داروهای سرماخوردگی، مانند سودافد، محرک هستند. اگر مایلید که در دوران سرماخوردگی در طی روز خواب کوتاهی داشته باشید، توجه کنید که نوشیدن قهوه در حین مصرف بعضی داروهای ضدسرماخوردگی می تواند استراحت را دشوارتر کند.

این مواردی که بدان اشاره شد به این معنا نیست که شما باید این نوشیدنی محبوبتان را رها کنید. بلکه احتیاج است برای مصرف داروهایتان برنامه ریزی کنید تا تداخلی با قهوه مصرفی تان نداشته باشند.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 مهر 1401 بروزرسانی: 7 مهر 1401 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 2176

به "این داروها را هرگز با قهوه نخورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این داروها را هرگز با قهوه نخورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید