اگر شرایط پایتخت به بحران برسد، کنترل آن بسیار سخت می شود

به گزارش مجله دامپزشکی، استاندار تهران با اشاره به فرایند صعودی مبتلایان کرونا، گفت: اگر شرایط پایتخت به بحران برسد، کنترل آن بسیار سخت می شود.

اگر شرایط پایتخت به بحران برسد، کنترل آن بسیار سخت می شود

به گزارش مجله دامپزشکی از ایسنا، دکتر انوشیروان محسنی بندپی نیز در جلسه ستاد فرماندهی مقابله با ویروس کرونا که با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی، انتظامی، نظارتی، نیروهای مسلح و روسای دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران برگزار گشت، ضمن قدردانی از تلاش های مدافعان عرصه سلامت در استان تهران، ارائه راهکارهای لازم با هدف ایجاد حساسیت بیشتر مردم نسبت به رعایت توصیه های بهداشتی برای مقابله با کرونا را ضروری دانست.

وی با اشاره به فرایند صعودی مبتلایان به کرونا گفت: تا زمانیکه داروی موثر و واکسن پیشگیری از کرونا در دسترس عموم قرار نگیرد، باید ملاحظات بهداشتی در بالاترین سطح اعمال و عوامل انتقال ویروس به پایین ترین سطح برسد.

استاندار تهران علم تحلیل اپیدمیولوژی را برای کنترل کرونا از سوی دستگاه های تصمیم گیر و سیاست گذار کشور ضروری دانست و استفاده از تجارب ارزنده کارشناسان این حوزه را خواستار شد.

اگر شرایط تهران به بحران برسد، کنترل آن بسیار سخت می شود

استفاده از تخصص های بین رشته ای، مدل سازی و شبیه سازی یکی دیگر از مواردی بود که استاندار تهران برای پیشگیری از اپیدمی ها خواستار شد و گفت: رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک می تواند به میزان قابل توجهی از کرونا پیشگیری کند.

استاندار تهران استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی و تجمعات را بیشترین عامل شیوع کرونا ذکر کرد و افزود: اگر چنانچه شرایط تهران به بحران برسد، کنترل آن بسیار سخت خواهد شد.

کاهش ظرفیت استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی، لغو طرح ترافیک، تقلیل ساعت کاری و یا استفاده از 50 درصد نیروی انسانی ادارات، استفاده از ظرفیت های دورکاری و اجرایی شدن غربالگری توسط دستگاه های مختلف از دیگر مواردی بود که دکتر بندپی توضیحاتی درباره آن ارائه داد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 15 شهریور 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1144

به "اگر شرایط پایتخت به بحران برسد، کنترل آن بسیار سخت می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر شرایط پایتخت به بحران برسد، کنترل آن بسیار سخت می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید