ارتش آمریکا برای هدایت سگ ها از عینک واقعیت افزوده استفاده خواهد کرد

به گزارش مجله دامپزشکی، ارتش آمریکا قصد دارد برای هدایت بهتر سگ های آموزش دیده خود، از عینک واقعیت افزوده استفاده کند. از این سگ ها در شرایط مختلف استفاده می شود؛ این پروژه مربوط به سگ هایی است که برای پیدا کردن مواد منفجره در محیط های مختلف وارد عمل می شوند.

ارتش آمریکا برای هدایت سگ ها از عینک واقعیت افزوده استفاده خواهد کرد

در شرایط عادی، این سگ ها باید فرامین لازم را از نزدیک از طرف مربی یا مسؤول خود دریافت می کنند که این موضوع خطرات متعددی برای این افراد به همراه دارد. در نتیجه، این عینک های واقعیت افزوده به این افراد کمک می کند که از راه دور دستورهای مختص سگ های آموزش دیده را صادر کنند.

این گجت توسط شرکت Command Sight به سفارش آزمایش تحقیقات ارتش آمریکا ساخته شده است. بر اساس سایت رسمی ارتش آمریکا، این عینک ها می توانند نشانه های بصری لازم را به سگ ها نشان دهند و همچنین از آنجایی که از دوربین بهره می برند، مربیان از نقطه نظر سگ ها می توانند محوطه را مشاهده کنند. به همین خاطر دیگر نیازی برای نزدیک بودن مربیان به سگ ها وجود ندارد و از راه دور می توانند سگ ها را هدایت کنند.

دکتر آ.جی پپر (A.J Peper) پس از اینکه به این نتیجه رسیده باید راه های ارتباطی بین انسان و حیوان در شرایط این چنینی بهبود پیدا کند، در سال 2017 شرکت Command Sight را تأسیس کرده است. از آنجایی که سگ های ارتش آمریکا برای محافظت از چشم های خود در حال حاضر از عینک های محافظ ساخت این شرکت استفاده می کنند، برای بهره گیری از عینک های واقعیت افزوده نیازی به آموزش جداگانه ندارند.

البته این محصول برای استفاده نهایی هنوز به طور کامل آماده نشده است. طراحی فعلی مبتنی بر سیم است که این یعنی مربی باید نزدیک به سگ باشد و محققین هنوز در حال مطالعه بر روی ادراک و رفتار سگ ها هستند تا بتوانند این ابزار را بهبود ببخشند. اما این شرکت پیروز شده بودجه لازم برای فاز بعدی این پروژه را دریافت کند و گفته می شود طی حدود 2 سال آینده مدل بی سیم این عینک ها به طور کامل آماده استفاده خواهد شد.

  • برای واقعیت افزوده صوتی آماده هستید؟

منبع: Engadget

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1303

به "ارتش آمریکا برای هدایت سگ ها از عینک واقعیت افزوده استفاده خواهد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش آمریکا برای هدایت سگ ها از عینک واقعیت افزوده استفاده خواهد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید