آمریکا: لویه جرگه آخرین مانع مذاکرات بین الافغانی است، طالبان وارد مذاکره می شود

به گزارش مجله دامپزشکی، وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به برگزاری لویه جرگه مشورتی در کابل اظهارداشت که این نشست آخرین مانع در برابر مذاکرات صلح است و طالبان نیز تعهد کرده که پس از آزادی کامل زندانیان وارد مذاکره خواهد شد.

آمریکا: لویه جرگه آخرین مانع مذاکرات بین الافغانی است، طالبان وارد مذاکره می شود

به گزارش دفتر منطقه ای مجله دامپزشکی، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای گفت که شرکت کنندگان در لویه جرگه مشورتی در کابل درباره آزادی سریع زندانیان باقی مانده از فهرست طالبان، درباره آخرین مانع در برابر شروع مذاکرات بین الافغانی تصمیم خواهد گرفت.

این بیانیه تاکید کرد: گروه طالبان متعهد شده است که پس از آزادی به موقع زندانیان طالبان با تیم مذاکره کننده افغانستان وارد مذاکره شود.

وزارت خارجه آمریکا اظهارداشت که طالبان تعهد کرده است که در جریان مذاکرات، خشونت ها و تلفات را به طور قابل ملاحظه کاهش دهد، تا به این ترتیب طرفین برای پایان دادن به جنگ طولانی و بی رحمانه درباره یک راه سیاسی تصمیم بگیرند و در مورد آتش بس دائمی و جامع به توافق برسند.

وزارت خارجه آمریکا گفته است که هرچند آزادی 400 زندانی طالبان بر اساس فهرست این گروه محبوبیتی ندارد، اما این اقدام سخت منتج به کاهش خشونت و شروع مذاکرات مستقیم و پایان باعث صلح و پایان جنگ می شود.

در بیانیه آمریکا تصریح شده است که این انتظار افغان ها و دوستان افغانستان است.

وزارت خارجه آمریکا در این بیانیه تاکید کرده است که دولت دونالد ترمپ به همکاری با افغانستان متعهد است اما تهدیدات تروریستی که از افغانستان منشاء بگیرد، هرگز نباید تهدیدی برای آمریکا و متحدین این کشور باشد.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا تصریح شده است در حالی که حق تصمیم گیری در مورد آینده افغانستان با خود افغان ها است، برای کمک به افغانستان در دستیابی به صلح، رفاه، خودکفایی و گسترش برنامه های آمریکا در مناطقی که قبلا خدمات کافی به آن جا نرسیده است، از یک توافق صلح حمایت کند.

آمریکا گفته است که مشتاقانه برای برگزاری کنفرانس آینده ژنو انتظار می کشد تا به دیگر کشورهای کمک کننده به افغانستان بپیوندد و درباره چگونگی حمایت بهتر از افغان ها صحبت کند.

به گزارش هشت صبح، لویه جرگه مشورتی صلح امروز با حضور بیش از سه هزار نفر از سراسر افغانستان و هزینه بیش از 4 میلیون دلاری در حال برگزاری است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1190

به "آمریکا: لویه جرگه آخرین مانع مذاکرات بین الافغانی است، طالبان وارد مذاکره می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: لویه جرگه آخرین مانع مذاکرات بین الافغانی است، طالبان وارد مذاکره می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید