آمریکا تحریم تسلیحات کشنده علیه ویتنام را لغو کرد

به گزارش مجله دامپزشکی، رئیس جمهور ویتنام امروز دوشنبه گفت: آمریکا تصمیم گرفته است تا به طور کامل تحریمهای اعمال شده علیه فروش تسلیحات کشنده به ویتنام را لغو کند.

آمریکا تحریم تسلیحات کشنده علیه ویتنام را لغو کرد

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، تران دای کوانگ رئیس جمهور ویتنام در کنفرانس خبری مشترک با باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا تاکید نمود: واشنگتن تصمیم گرفته است تا به طور کامل تحریمهای مربوط به تجارت تسلیحات کشنده با ویتنام را بردارد.

وی در ادامه توضیح داد: ویتنام از تصمیم آمریکا برای برداشتن تحریمهای مربوط به فروش سلاح های کشنده به ویتنام، خیلی تشکر می نماید، این مساله نشانگر عادی شدن کامل روابط آمریکا و ویتنام است.

اوباما پیش از این گفته است که لغو کامل تحریمهای مربوط به فروش سلاح به ویتنام بستگی به پایبندی این کشور به تعهدات خود در مورد حقوق بشر دارد.

در سال 2014 میلادی ، آمریکا بخشی از تحریمهای مربوط به عرضه تسلیحات کشنده به ویتنام را لغو نموده است. آمریکا البته فروش تسلیحات به ویتنام را به طور کلی هنوز لغو ننموده است. این تحریمها از زمان انتها جنگ ویتنام در سال 1975 میلادی وضع شده است.

اوباما برای سفر رسمی وارد ویتنام شده است. اوباما سومین رئیس جمهور آمریکا است که از سال 2000 میلادی که بیل کلینتون به ویتنام سفر کرد، به این کشور آسیایی سفر می نماید.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 356

به "آمریکا تحریم تسلیحات کشنده علیه ویتنام را لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا تحریم تسلیحات کشنده علیه ویتنام را لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید