آلمان سفیر روسیه را احضار کرد

به گزارش مجله وتورلد، وزارت امور خارجه آلمان از احضار سفیر روسیه در برلین در پی اقدام مسکو در اخراج سه دیپلمات اروپایی از روسیه اطلاع داد.

آلمان سفیر روسیه را احضار کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، وزارت خارجه آلمان از احضار سفیر روسیه در برلین در پی اخراج سه دیپلمات اروپایی از مسکو اطلاع داد.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان هم پیش از این تصمیم مسکو برای اخراج سه دیپلمات اروپایی را محکوم کرد و گفت که این اقدامی غیرقابل توجیه و یک گام رو به عقب از اصل حاکمیت قانون است.

در پی اخراج سه دیپلمات اروپایی از خاک روسیه، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان با محکوم کردن این اقدام مسکو آن را تصمیمی غیرقابل توجیه و عقب نشینی از اصل حاکمیت قانون خواند.

مرکل در ادامه افزود که در واکنش به اخراج این دیپلمات ها، احتمال وضع تحریم ها علیه افراد منتفی نیست.

گفتنی است که وزارت خارجه روسیه روز آدینه با تأیید گزارش های پیشین گفت که این کشور سه دیپلمات از کشورهای آلمان، لهستان و سوئد را به دلیل شرکت در راهپیمایی های غیرقانونی در حمایت از آلکسی ناوالنی منتقد روس به عنوان عنصر نامطلوب شناسایی و در نتیجه، از خاک روسیه اخراج نموده است.

این وزارتخانه در ادامه گفت که دولت روسیه انتظار دارد در آینده هیأت های نمایندگی پادشاهی سوئد، جمهوری لهستان و جمهوری فدرال آلمان و کارکنان سفارتخانه این کشورها در مسکو به طور دقیق هنجارهای حقوق بین الملل را رعایت نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1504

به "آلمان سفیر روسیه را احضار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان سفیر روسیه را احضار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید