تور تایلند: 8 معبد مقدس در شهر چیانگ مای؛ تایلند

به گزارش مجله وتورلد، وات جت یوت (Wat Jet Yot)

Wat Jet Yot به معنای معبد هفت اسپارس (Spires) است. با ورود به این معبد، مورد خوش آمدگویی قرار خواهید گرفت و گنبد زیبای آن پیش روی شما قرار خواهد گرفت. معبد مذکور در سال 1455 به وسیله پادشاه Tilokkarat ساخته شده است. این معبد مکانی اولیه برای برگزاری نوعی مراسم بودایی بود که در سال 1477 رخ داد. در واقع معبد هفت اسپارس نماینده ای است که در طول مدتی (هفت هفته) که بودای بزرگ در Bodhgaya هند اقامت دارد، انجام وظیفه می نماید. البته در کنار احوال معنوی ای که در این معبد حاکم است، دارای معماری های بسیار زیبایی نیز هست که اغلب آن ها از بنا های هندی الهام گرفته شده اند. در دیوار های این مکان شاهد تصویرگری هفتاد شخصیت آسمانی هستیم که دیدن کردن آن ها در حین غروب آفتاب نیز حال و هوای خاصی دارد.

تور تایلند: 8 معبد مقدس در شهر چیانگ مای؛ تایلند

با تور تایلند از زیباترین کشور جنوب شرقی آسیا دیدن کنید و شهرهای زیبای بانکوک، پوکت و پاتایا تایلند را ببینید.

 • ساعات بازدید: دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر
 • آدرس: تایلند - Mueang Chiang Mai District - Chiang Mai 31000 - 69
 • شماره تماس: 6653224802+

وات چیانگ مای (Wat Chiang Mai)

اگر می خواهید به بازدید از مکانی بروید که بسیار هیجان انگیز است، معبد Wat Chiang Mai انتخاب خوبی است. در حال حاضر ویرانه های این بنا بازسازی شده اند و همچنان بسیار باشکوه و زیبا هستند. لازم به ذکر است که این معبد از دوره Lanna ساخته شده است. زمان ساخت این معبد به سال 1297 باز می گردد که در واقع اولین معبد در Chiang Mai بود که به وسیله پادشاه Mangral ساخته شد. وی همان فردی بود که افراد را مجبور کرد تا شهر را توسعه دهند. حدود 700 سال پیش این بنا تاحدودی بازسازی شد و توانست مکانی مناسب برای مراسم دینی باشد و البته بودای کریستالی نیز در این معبد ساکن شد تا مردم تایلند بتوانند آن را پرستش نمایند. این زیارتگاه در بخش شمال شرقی شهر واقع شده است و بازتماشامایندگان می توانند به تماشای تخته سنگ های زیبای موجود در این بخش بپردازند که به شکل فیل هایی هستند که از بودا حمایت می نمایند.

 • ساعات بازدید: دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 6 صبح تا 5 بعد از ظهر
 • آدرس: تایلند - Mueang Chiang Mai District - Chiang Mai 50200
 • شماره تماس: 01745885862+

وات چدی لوآنگ (Wat Chedi Luang)

این معبد حدود 600 سال پیش ساخته شده است و البته بزرگترین بنا در Chiang Mai نیز به حساب می آید. این معبد ارتفاعی در حدود 280 فوت (85 متر) دارد و دستور ساخت اولیه آن مربوط به پادشاه Sean Muang Ma می گردد. تا سال 1475 در این مکان بودای زمردی قرار داشت و سپس این مجسمه به بانکوک برده شد. اما مدتی بعد در سال 1995 که پادشاه تایلند، ششصدمین سالگرد آجر Pagoda را جشن می گرفت، یک نمونه مشابه از بودای زمردی را به معبد Wat Chedi Luang هدیه داد. در حال حاضر در این معبد یک بودای ایستاده واقع شده است که Phra Chao Attarot نامیده می گردد. سالانه مسافران زیادی به این مکان سفر می نمایند و سعی دارند تا پرده از اسرار آن بردارند. در حین ورود به این معبد با درخت Dipterocarp و ستون شهر روبرو خواهید شد که باور بر این است که هر دوی آن ها محافطان شهر هستند.

 • ساعات بازدید: دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 6 صبح تا 8 بعد از ظهر
 • آدرس: تایلند - 50200 - Chiang Mai - Muang District - Road King Prajadhipok Phra Singh 103
 • شماره تماس: 6653276140+

وات پرا سینغ (Wat Phra Singh)

معبد Wat Phra Singh در بخش غربی شهری قدیمی واقع شده است. این مکان درون یک خندق قدیمی واقع شده است و در سال 1345 ایجاد شده است. در واقع این معبد مکانی برای دفن پادشاه قبلی بود که King Khan Fu نام داشت و به وسیله پسر وی به نام Phayu ساخته شده بود. لازم به ذکر است که Phayu پنجمین پادشاه سلسله Mangrai به حساب می آمد. در سال 1367 مجسمه بودا Phra به این مکان آورده شد و همین موضوع عاملی شد تا این معبد تغییر نام دهد. یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری معبد مذکور، Wihan Lai Kham است که ساختار پیچیده ای دارد و گردشگران می توانند به بازدید از پستو های تاریخی آن بپردازند. این مکان، معماری بسیار زیبایی دارد و گردشگران از تماشا مجسمه های بزرگ شیر، شگفت زده خواهند شد. این مجسمه ها نیز حکم محافظ را در بدو ورود گردشگران به معبد دارند و به رودخانه Ping نگاه می نمایند.

 • ساعات بازدید: دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 5 صبح تا 8:30 بعدازظهر
 • آدرس: تایلند - - Chiang Mai Mueang Chiang Mai District
 • شماره تماس 6653277273+

وات اومانگ (Wat Umong)

معبد Wat Umong در سال 1297 بعد از میلاد، به وسیله پادشاه Manglai ساخته شد. این بنا ساختار معماری بسیار زیبا و البته پیچیده ای دارد که در این بین می توان به گنبد بزرگ و مارپیچ هایی همچون تونل اشاره نمود. نقاشی های موجود در دیوار های این مکان مربوط به قرن سیزدهم بوده و البته فضای سبز موجود در بخش خارجی معبد نیز بسیار زیبا است و گردشگران را به سمت خود جلب می نماید. در این مکان نسخه دوم از Ashoka Pillar قرار گرفته که بسیار تحسین برانگیز است و یادگاری از خاندان Lanna به شمار میرود. یکی دیگر از دلایلی که باعث جذابیت این معبد می گردد، قرارگیری آن درون یک تپه بزرگ است که کوه Suthep نامیده می گردد. این منطقه جاذبه های حیوانی بسیار زیادی نیز دارد. راهبانی که در این معبد ساکن هستند، در زمان غروب آفتاب به گوزن های وحشی، ماهی ها و لاک پشت های موجود در منطقه غذا می دهند. البته در معبد Wat Umong یک گالری از مجسمه های باستانی بودا واقع شده است که در این بین می توان به مجسمه Bodhisatva اشاره نمود. در حقیقت معبد Wat Umong یک نمونه زنده از از آثار هنری و کتاب مقدس تاریخی است.

 • ساعات بازدید: دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 5 صبح تا 8 بعد از ظهر
 • آدرس: تایلند - Chiang Mai 55000 Tambon Suthep - Amper Muang -
 • شماره تماس: 6653277248+

وات پرا تات سی چوم تانگ ووراویهان (Wat Phra Si Chom Thong Worawihan)

معبد Wat Phra That Si Chom Thong Worawihan مقدس ترین معبد در Chiang Mai است که مندرجاتی از بودا درون آن وجود دارد. این مکان از دو سازه تشکیل شده است که یکی از آن ها دو طبقه است و کفپوش های چلیپایی دارد و مربوط به قرن پانزدهم می گردد. ساختار گنبد طلایی این معبد از مار های ناگا (Naga) الگوگیری شده و سقف آن نیز شباهت بسیاری به شیوه طراحی در دوره Lanna دارد. یکی از جالب ترین و البته زیباترین وسایل موجود در این معبد، تخت پادشاهی بودا (Buddha Throne) است که به وسیله حیوانات اساطیری تزیین شده است. در بخش ورودی معبد نیز مجسمه هایی از شیر قرار گرفته که در واقع تامین نماینده امنیت در محیط هستند.

 • ساعات بازدید: دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 6 صبح تا 8 بعد از ظهر
 • آدرس: تایلند - Chiang Mai 50160 - Chom Thong - Khuang Pao
 • شماره تماس: 6653342184+

وات پان تائو (Wat Pan Tao)

Wat Pan Tao به معنای افزایش هزار برابری است و در این معبد گردشگران می توانند راهبان بومی را مشاهده نمایند که لباس هایی به رنگ زعفران دارند. این راهبان عصر ها سرود های هماهنگی را با یکدیگر می خوانند. معبد مذکور در قرن چهاردهم ساخته شده است و یکی از چهار معبدی است که به عنوان مکان اقامت خانواده سلطنتی مورد استفاده قرار گرفته بود. گردشگران بهتر است که در سفر خود به این معبد حتما از اتاق عبادت آن نیز بازدید نمایند. زیرا این مکان زیبایی های خاص خود را دارد. بسیاری از تزئینات این معبد چوبی هستند. در این مکان طاووس های کنده کاری شده ای را مشاهده می کنیم که در باور مردم نماد پادشاهی Chiang Mai بوده اند.

 • ساعات بازدید: دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 6 صبح تا 6 بعد از ظهر
 • آدرس: تایلند - Phra Pok Klao Road - Amphoe Mueang - Chiang Mai
 • شماره تماس: 6622505500+

وات بوپارام (Wat Bupparam)

معبد Wat Bupparam در بخش خارجی شهری دیوارکشی شده قدیمی واقع شده است و یک سازه بسیار بزرگ را شامل می گردد. یکی از ویژگی های این معبد نگهداری بزرگترین بودای چوبی موجود در تایلند است. این معبد در سال 1497 در زمان سلطنت پادشاه Muang Kaeo ساخته شده است. در این مکان شاهد سالن Dhamma هستیم. قدیمی ترین سازه موجود در این معبد حدود 4 قرن پیش، ساخته شده است. چهار مجسمه شیرمانند نیز در اطراف این معبد وجود دارند که در واقع نماد محافظت از آن هستند. اما این معبد در واقع نسخه اصلی نیست و در سال 1819 بازسازی و تجدید شده است. در جریان این بازسازی، نقاشی های بومی زیادی بر دیوار های این معبد کشیده شد که نشان دهنده تصاویری از داستان جاکارتا (Jakarta) و متون مقدس بودا هستند. در پشت این معبد تاریخ طولانی ای خوابیده است و طراحی آن از سبک معماری برمه (Burmese) الهام گرفته شده است.

 • ساعات بازدید: دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 7 صبح تا 5 بعد از ظهر
 • آدرس: تایلند - Chiang Mai - Mueang Chiang Mai District - Tha Phae Rd
 • شماره تماس: 6622505500+

همان طور که در این مقاله از خبرنگاران مطالعه کردید، تایلند و البته شهر Chiang Mai دارای معابد بسیار زیبایی است که بازدید از هر کدام از آن ها برای گردشگران بسیار هیجان انگیز خواهد بود. به نظر شما کدام یک از این معابد زیباتر و جالب تر بودند. با ما و کاربران خبرنگاران به وسیله بخش دیدگاه ها در ارتباط باشید.

منبع: theculturetrip

منبع: کجارو
انتشار: 24 آذر 1400 بروزرسانی: 24 آذر 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1920

به "تور تایلند: 8 معبد مقدس در شهر چیانگ مای؛ تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور تایلند: 8 معبد مقدس در شهر چیانگ مای؛ تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید