2 تن صید غیرمجاز در آبهای کیش کشف شد، توقیف 2 لنج صیادی با21خدمه

به گزارش مجله دامپزشکی، علی اصغر جمالی در حاشیه توقیف 2 فروند لنج صیادی در آب های جزیره کیش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این لنج ها به همراه 21 خدمه روز گذشته در 8 مایلی نقطه صفر مرزی آب های انحصاری اقتصادی در حوزه دریابانی کیش توقیف شده اند.

2 تن صید غیرمجاز در آبهای کیش کشف شد، توقیف 2 لنج صیادی با21خدمه

جمالی توضیح داد: ماموران دریابانی کیش هنگام گشتزنی در نقطه صفر مرزی با رویت لنج های صیادی غیرمجاز دستور توقف دادند که ناخداهای هر دو لنج با عدم توجه به فرمان پلیس، قصد فرار داشتند که با توان عملیاتی بالا و سرعت عمل قابل توجه ماموران هر دو لنج توقیف شدند.

جانشین پایگاه دریابانی کیش اضافه نمود: 19 نفر از خدمه و ناخدای این دو لنج صیادی که از استان های همجوار هرمزگان وارد صیدگاه صیادان کیش شده و برای صیادان بومی منطقه و سکوهای نفتی ایجاد مزاحمت نموده بودند، با دستور مقام قضائی در بازداشت به سر می برند تا برابر قوانین با آنان برخورد گردد.

وی اضافه نمود: لنج های مذکور با استفاده از ادوات غیرمجاز همچون تورهای معروف به ترال که تمام آبزیان سطح دریا را جارو نموده و به هیچ موجود زنده ای رحم نمی کند در آب های سرزمینی حوزه استحفاظی کیش اقدام به صید نموده بودند که از آنان مقدار تقریبی 2 تن ماهی صید شده قابل مصرف، کشف شد.

جمالی با اشاره به اینکه از این دو لنج صیادی 500 متر تور ترال کشف و ضبط شد، اضافه نمود: آنچه مسلم است صید این تورها بیش از موارد یاد شده و از آبزیان متفاوت بوده که علاوه بر ایجاد خسارت به محیط زیست دریایی بسیاری از آبزیان غیر خوراکی را در معرض خطر نابودی قرار می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 123

به "2 تن صید غیرمجاز در آبهای کیش کشف شد، توقیف 2 لنج صیادی با21خدمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 تن صید غیرمجاز در آبهای کیش کشف شد، توقیف 2 لنج صیادی با21خدمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید