1.7 میلیون واحد مسکونی در روستاهای کشور مقاوم سازی شد

به گزارش مجله دامپزشکی، خبرنگاران: رئیس گروه نظام فنی روستائی کشور گفت: در کشور حدود 4 میلیون واحد مسکونی وجود دارد که 1.7 میلیون واحد از آن ها بازسازی و مقاوم سازی شده است.

1.7 میلیون واحد مسکونی در روستاهای کشور مقاوم سازی شد

جهت دریافت خدمات ساخت ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگاران از خرم آباد، اکبر کلانتری امروز در همایش اخلاق مهندسی در خرم آباد، اظهار کرد: تا به امروز در کشور بیش از 1 میلیون و 700 هزار واحد مسکونی روستائی در کشور بازسازی شده است.

وی اضافه کرد: از این تعداد واحدهای مسکونی بازسازی شده روستائی 160 هزار واحد مسکونی مربوط به مناطق زلزله زده است که بر اثر شدت زلزله تخریب شده اند.

کلانتری توضیح داد: تعداد واحدهای مسکونی قابل بازسازی در کشور بسیار زیاد است که در صورت تأمین اعتبار و برطرف کمبودهای ناشی از تسهیلات بانکی تعداد این واحدهای مسکونی بازسازی شده به 4 میلیون واحد می رسد.

رئیس گروه نظام فنی روستایی کشور اعلام کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف است که سالانه 200 هزار واحد مسکونی را در سطح کشور مقاوم سازی کند که برای این کار به متقاضیان تسهیلاتی به میزان 12.5 میلیون تومان پرداخت می نماید.

وی اظهار کرد: هم اکنون تعداد واحدهای مسکونی در کل کشور 4 میلیون واحد است که بنیاد مسکن موظف است سالانه 200 هزار از این واحدها را بازسازی و مقاوم سازی کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد ناظران نظام فنی روستایی اشاره نمود و گفت: 12 هزار نیروی کاردان و 2 هزار 500 مهندس و معمار در سازمان نظام فنی روستایی در سطح کشور فعالیت می نمایند.

وی اضافه کرد: هدف از برگزاری این همایش ساماندهی، آموزش و ارتقاء دانش ناظرن از نظر فنی و اجرایی بوده است.

ج

منبع: تسنیم
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 922

به "1.7 میلیون واحد مسکونی در روستاهای کشور مقاوم سازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1.7 میلیون واحد مسکونی در روستاهای کشور مقاوم سازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید