گوگل تبلیغ کلاهبردارانه را به اشتباه تایید کرد

به گزارش مجله وتورلد، به گزارش خبرنگاران به نقل از ورج، یک کاربر شبکه اجتماعی ردیت هنگام جستجو در گوگل برای موجودی کارت هدیه تارگت در موبایل متوجه شد نخستین نتیجه این فرایند یک آگهی با عنوان موجودی کارت هدیه را کنترل کنید-تارگت. البته این سایت به تارگت تعلق ندارد و در حقیقت یک وب سایت به نام bristolhirevan است. در توضیحات این تبلیغ آمده است وب سایت مذکور به کاربر کمک می کند موجودی کارت هدیه خود را به سرعت دریابد.

گوگل تبلیغ کلاهبردارانه را به اشتباه تایید کرد

هرچند نام این وب سایت چندان متقاعد کننده نیست، ظاهر آن بسیار شبیه صفحه تارگت است. اما در صفحه اصلی تارگت از کاربر می خواهد برای بررسی موجودی کارت هدیه اش ثبت نام کند اما در وب سایت جعلی چنین درخواستی از کاربر نمی شود.

علاوه بر آن نکته عجیب دیگر در وب سایت لینکURL آن است که دامنه bristolhirevan را دارد و هر پیوند در صفحه برخلاف ادعای وب سایت درباره آگهی هفتگی یا ثبت هدیه به صفحه اصلی تارگت منتهی می شود.

به نظر می رسد در این اواخر کلاهبرداری های مربوط به کارت هدیه در حال افزایش است. سال گذشته کمیسیون فدرال تجارت آمریکا (FTC) اظهار داشت قربانیان کلاهبرداری از کارت هدیه در کل 148 میلیون دلار در 9 ماهه نخست 2021 خسارت دیده اند که این رقم بیشتر از سال 2020 است.

طبق گزارش کمیسیون فدرال تجارت آمریکا، کلاهبرداری های مربوط به کارت هدیه بیشتر اوقات با تلفن رخ می دهد و کلاهبرداران ادعا می کنند کارمند شرکتی مانند گوگل یا آمازون هستند و از قربانی می خواهند پرداختی به شکل کارت هدیه انجام دهد. اما سایت های جعلی کنترل موجود کارت هدیه به آسانی در فضای آنلاین و حتی به عنوان تبلیغ در گوگل مخفی می شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 اسفند 1400 بروزرسانی: 19 اسفند 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 2015

به "گوگل تبلیغ کلاهبردارانه را به اشتباه تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل تبلیغ کلاهبردارانه را به اشتباه تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید