کشف کلاه فرمانده یونانی که ایرانیان را شکست داد!، عکس

به گزارش مجله وتورلد، کشف کلاه میلتیادس که در نبرد ماراتون جنگید، یکی از مهم ترین یافته های باستان شناسی در تاریخ دنیا است.

کشف کلاه فرمانده یونانی که ایرانیان را شکست داد!، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، میلتیادس، یکی از مهمترین شخصیت های یونان باستان، به عنوان ژنرال ارتش آتنی ها خدمت کرد که ایرانی ها را در نبرد معروف ماراتون شکست دادند. این کلاه ایمنی باشکوه از خرابه های معبد زئوس در المپیا به دست آمد. قسمت بالایی آن گم شده است، اما بقیه کلاه ایمنی پس از 2500 سال تقریباً سالم مانده است.

در کنار این کلاه عبارت ΜΙΛΤΙΑΔΕΣ ΑΝΕ[Θ]ΕΚΕΝ [Τ]ΟΙ ΔΙ حکاکی شده است که به معنای شبه نظامیان کلاه خود را به زئوس تقدیم کردند است. بر اساس نوشته های پلوتارک و هرودوت، بعضی از مورخان و باستان شناسان واقعاً معتقدند که میلتیادس پس از بازگشت پیروز از ماراتون، کلاه خود را به زئوس تقدیم کرد.

نبرد ماراتون یکی از نبردهای مهم و بزرگ دنیای باستان است؛ که در سال 490 پیش از میلاد مسیح، و در زمان زمامداری داریوش بزرگ، در میان کشورهای ایران هخامنشی و دولت شهرهای یونانی در محلی به نام دشت ماراتون بین ارتش هخامنشی و قوای متحد دولت شهرهای یونانی آتن و پلاته به وقوع پیوست. که در نتیجه سپاه هخامنشی عقب نشینی کرد و یونانیان پیروز شدند.

منبع: greekreporter

رنگین کمانی که بر بدن پستانداران نقش بسته است/ عکس

موجوداتی که پنج میلیون سال در غار حبس شدند/ عکس

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 شهریور 1402 بروزرسانی: 23 شهریور 1402 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 2321

به "کشف کلاه فرمانده یونانی که ایرانیان را شکست داد!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف کلاه فرمانده یونانی که ایرانیان را شکست داد!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید