کشتی فرنگی ایران در مسابقات جهانی کاری کرد کارستان؛ لذت تماشا کشتی چند برابر شد

به گزارش مجله دامپزشکی، تهران (پانا) - سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی ایران با تمجید از عملکرد ملی پوشان در مسابقات قهرمانی دنیا، به فدراسیون کشتی و وزارت ورزش توصیه کرد توجه بیشتری به سازندگی داشته باشند.

کشتی فرنگی ایران در مسابقات جهانی کاری کرد کارستان؛ لذت تماشا کشتی چند برابر شد

تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات دنیای با کسب 4 مدال طلا و دو برنز یک رکورد تاریخی ثبت کرد و نایب قهرمان دنیا شد. شاگردان بنا این رکورد را در حالی کسب کردند که کشتی فرنگی در المپیک به یک نشان طلا و برنز رسیده بود.

علی اشکانی در گفت وگو با پانا، درباره نتایج تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات دنیای گفت: باید به همه کشتی گیران یک خسته نباشید ویژه بگوییم آنها کاری کردند کارستان. کشتی گیران در این رقابت ها علاوه بر نتایج خوبی که کسب کردند فن های زیبایی هم به اجرا درآوردند و همین باعث شد لذت تماشا کشتی چندین برابر گردد. برادران گرایی از جمله همان کشتی گیرانی هستند که به خوبی فن می زدنند و تماشاگر را مجذوب تماشا کشتی فرنگی می نمایند. دیگر بچه ها هم بسیار خوب درخشید و من امیدوارم این راستا مدال آوری تداوم داشته باشد. رضا گرایی با برنامه کشتی می گیرد و توانایی بالایی دارد. او حتی در یک کشتی عقب افتاد اما چلنچ را رد کرد و توانست برگردد. البته من چندین مرتبه گفتم کاش رضا به این مسابقات اعزام نمی شد چرا که باید ناشناخته بماند تا حریفان او را تحلیل ننمایند.

وی تاکید نمود: من نگران این بودم که مبادا دچار آسیب دیدگی شوند یا حریفان او را بررسی نمایند. اما دیدیم که رضا خیلی خوب کشتی گرفت. فن ها را به خوبی اجرا می کرد و همه نقاط تشک را به خوبی می داند و حتی اگر امتیاز عقب می افتاد به خوبی برنامه می ریخت تا از حریفش پیش بیافتد. فدراسیون در این دوره کار ارزشمندی انجام داد که مربیان سازنده را در کنار کشتی گیران اعزام کرد. تیم کشتی فرنگی ما از فارس و آزاد از مازندران است. امیدوارم یک برنامه ریزی خوبی صورت بگیرد که استان های این کشتی گیران همچنان به همین میزان فعال باشند و کشتی آنجا تعطیل نگردد.

اشکانی عنوان نمود: مربیان سازنده باید حمایت شوند. خوشبختانه الان وزیر ورزش از خانواده ورزش است و به خوبی آمار و رقم ها را می داند. در حال حاضر 25 درصد کشتی گیرانی که در مسابقات دنیای مدال کسب کردند از استان مازندران بودند. در گذشته ما شهرهایی دیگر مثل اردبیل و خوزستان داشتیم که آنها هم قطب کشتی ایران بودند، این شهرها الان باید فعال شوند. فدراسیون باید برنامه ریزی کند و به مربیان سازنده بیشتر بها بدهند تا روی کار بیایند. الان در روسیه شرایط همین است بعضی پیشکسوتان کشتی همواره هستند و بررسی می نمایند.اما باید مربیان سازنده را حمایت کنیم تا اگر یک زمانی محمد بنا خواست کنار برود این مربیان جایگزین او شوند.البته بزرگان کشتی همواره باید حفظ شوند و در کنار تیم باشند.

سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی گفت: به نظرم باید یک سیستمی در نظر گرفته گردد که کشتی گیران و حتی کسانی که مدال آور هستند در انتخابی حضور پیدا نمایند تا انگیزه از بین نرود و کشتی گیرانی که پشت سر مدال آوران هستند بدانند اگر خودشان را نشان دهند به این چرخه وارد می شوند. بدون شک داشتن قانون اهمیت زیادی دارد و باید سیستمی داشته باشیم تا کشتی دوباره پویا گردد.

مربی کشتی فرنگی در خصوص عملکرد ساروی گفت: ساروی یکی از کشتی گیران رعنا و خوش آتیه کشتی فرنگی است، او به خوبی از پس حریفانش برمی آید و بسیار هم تکنیکی کار می نماید. من به او بسیار خوش بین هستم و مطمئنم در المپیک 2024 او یکی از مدال آوران کشتی فرنگی خواهد بود که به نشان طلا می رسد. او سر نترس دارد و برای یک کشتی گیر فرنگی شجاعت داشتن یعنی نصف راه را طی کردن و این ویژگی خوب را ساروی دارد و قطعا پیروز هم خواهد شد.

سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی به عملکرد یوسفی اشاره نمود و گفت: کاری که یوسفی انجام داد کارستان بود و به نظرم ستاره کشتی ایران بود. او توانست برای اولین بار در تاریخ کشتی فرنگی ایران را در سنگین وزن به نشان طلا برسد. او در گذشته هم به همه مدال های رده سنی رسیده و نشان داد روی این کشتی گیر از پایه کار شده تا الان به این نتیجه درخشان رسیده است. قهرمان ساختن یک فرایند و فرایند است که در طول زمان اتفاق می افتد و حفظ و نگه داری آنها یک فرایند دیگری است که باید به آن توجه ویژه ای کرد. من امیدوارم این کشتی گیران خیلی خوب حفظ شوند و در آینده باز هم پیروزیت های خوبی کسب نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1875

به "کشتی فرنگی ایران در مسابقات جهانی کاری کرد کارستان؛ لذت تماشا کشتی چند برابر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی فرنگی ایران در مسابقات جهانی کاری کرد کارستان؛ لذت تماشا کشتی چند برابر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید