کسری تجاری آمریکا به بالاترین سطح در 5 ماه گذشته رسید

به گزارش مجله دامپزشکی، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، در ماه جولای، درحالی که صادرات دانه سویا و هواپیما افت کرد و واردات رکورد زد، کسری تجاری آمریکا به بالاترین سطح 5 ماهه خود رسید.

کسری تجاری آمریکا به بالاترین سطح در 5 ماه گذشته رسید

سیاست های اول آمریکای دولت ترامپ، آمریکا را در ورطه تعرفه های تلافی جویانه با اتحادیه اروپا، کانادا و مکزیک و جنگ تجاری با چین، انداخته است. در ماه جولای کسری تجاری آمریکا با چین به بالاترین سطح تاریخ رسید.

عصر چهارشنبه، وزارت تجارت آمریکا بیان کرد که کسری تجاری با 9.5 درصد جهش به 82.5 میلیارد دلار رسیده است و برای دومین ماه متوالی افزایش یافته است که این بالاترین میزان 5 ماهه آن است. به این ترتیب احتمال آن وجود دارد که در ربع سوم سال جاری، ضعف تجارت بر رشد مالی فشار منفی وارد کند.

این درحالیست که با بارگیری زودتر از موعد محموله ها توسط صادرکنندگان، قبل از اجرا شدن تعرفه های تلافی جویانه چین بر کالاهای آمریکایی در ماه جولای، در ماه آوریل و می کسری تجاری کاهش یافته بود.

کسری تجاری آمریکا با چین در ماه جولای 10 درصد جهش کرد و به رکورد 36.8 میلیارد دلار رسید. کسری تجاری با مکزیک 25.3 درصد کاهش یافت و به 5.5 میلیارد دلار رسید، درحالی که کسری تجاری با کانادا 57.6 درصد اوج گرفت و به 3.1 میلیارد دلار رسید.

کسری تجاری آمریکا با اتحادیه اروپا 50 درصد افزایش یافت و به رکورد همیشگی 17.6 میلیارد دلار رسید.

در ماه جولای صادرات کالا و خدمات آمریکا به افت 1.0 درصدی به 211.1 میلیارد دلار رسید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 575

به "کسری تجاری آمریکا به بالاترین سطح در 5 ماه گذشته رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسری تجاری آمریکا به بالاترین سطح در 5 ماه گذشته رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید