ورود افراد غیربومی تا اطلاع ثانوی به استان کرمان ممنوع شد

به گزارش مجله دامپزشکی، خبرنگاران/کرمان استاندار کرمان بیان نمود: ورود افراد غیربومی تا اطلاع ثانوی به استان کرمان ممنوع است.

ورود افراد غیربومی تا اطلاع ثانوی به استان کرمان ممنوع شد

دکتر محمدجواد فدایی عصر امروز 22 اسفندماه در نشست خبری با موضوع کرونا ویروس، با اشاره به اطلاع رسانی هشدارهای ویروس کرونا به مردم با ماشین های بلندگو دار گفت: طبق مصوبه ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا، نحوه کنترل ورودی های استان مخصوصا ورودی شهرستان انار که یکی از مهمترین مبادی ورودی استان کرمان از سمت شهرهای آلوده کشور است، باید سختگیرانه تر باشد.

استاندار کرمان گفت: ورود افراد غیر بومی تا اطلاع ثانوی به استان کرمان ممنوع است و همچنین در ورودی شهرستان انار پلاک خودروهای شخصی که از شهرهای آلوده قصد ورود به استان کرمان را دارند ممنوع خواهد بود ضمن آنکه خودروهای که حامل افراد مشکوک به کرونا هستند با هزینه خودشان قرنطینه خواهند شد و حرکت اتوبوس ها از استان هایی با مبدا آلودگی بالا به استان کرمان ممنوع خواهد بود.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان درباره نحوه کنترل ورودی های استان نیز گفت: عصر امروز پنجشنبه کارگروهی متشکل از دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی و دفتر امور اجتماعی استانداری برگزار خواهد شد تا بتوانیم دستورالعمل کامل و دقیقی برای نحوه کنترل ورودی های استان تنظیم و تا فردا این دستورالمعمل را تدوین و ارایه دهیم.

فدایی درباره ظرفیت بیمارستان های استان برای پذیریش از بیماران کرونایی گفت: بیمارستان افضلی پور به عنوان بیمارستان اصلی استان برای بیماران کرونایی با 300 تخت در نظر گرفته شده که تا این لحظه حدود 100 تخت این بیمارستان استفاده شده ضمن آنکه بیمارستان پیامبراعظم(ص) شهر کرمان نیز با گنجایش 30 تخت آمادگی پذیرش از بیماران کرونایی را دارد همچنین باید یادآور شد که بیمارستان های حضرت فاطمه الزهرا با 120 تخت و بیمارستان الزهرا نیز 100 تخت به عنوان پشتیبان 2 بیمارستان افضلی پور و پیامبر اعظم انتخاب شده اند.

وی درباره تعیین نقاهتگاه برای بهبودیافتگان کرونا در کرمان نیز گفت: هتل کرمان با 100 تخت، هتل آسمان با 80 تخت و مهمانسرای امام حسین(ع) با80 تخت به عنوان نقاهتگاه پیش بینی شده تا افرادی که امکان تحت نظر بودن در خانه ها را ندارند در این نقاهتگاه ها بقیه دوران نقاهت خود را بگذرانند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 884

به "ورود افراد غیربومی تا اطلاع ثانوی به استان کرمان ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود افراد غیربومی تا اطلاع ثانوی به استان کرمان ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید