هزاران نفر در سراسر جهان علیه نژادپرستی تظاهرات کردند

به گزارش مجله دامپزشکی، دامنه اعتراض به رفتارهای نژادپرستانه از آمریکا به سایر کشورها رسیده و مردم در سراسر جهان تجمعاتی را برای محکوم کردن نزادپرستی و خشونت پلیس برگزار نموده اند.

هزاران نفر در سراسر جهان علیه نژادپرستی تظاهرات کردند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تظاهرات ها در اعتراض به قتل نژادپرستانه یک مرد سیاه پوست به سایر کشورهای جهان کشیده شده و برلین، لندن و برخی از شهرهای مهم جهان صحنه تظاهرات بوده اند.

شبکه خبری سی ان ان گزارش داده مردم طی روزهای گذشته علی رغم وجود قوانین مربوط به مبارزه با کرونا برای نشان دادن همبستگی با تظاهرات ها در آمریکا تجمعاتی برگزار نموده اند.

در انگلیس، مردم با نادیده دریافت قوانین قرنطینه در میدان ترافالگار گرد هم جمع شده و شعارهای علیه نژادپرستی سر داد. برخی از شرکت نمایندگان در این نظرسنجی به سمت سفارت آمریکا حرکت کردند.

در آلمان مردم روزهای شنبه و یکشنبه مقابل سفارت آمریکا در برلین تجمع کردند. تظاهرات نمایندگان ماسک هایی پوشیده بودند که روی آنها شعارهایی در حمایت از حقوق سیاه پوستان نوشته شده بود.

در فرانسه مردم روز دوشنبه در پاریس تجمع کردند. فعالان حاضر در تجمعات پاریس لباس ها و ماسک هایی به رنگ مشکی پوشیده بودند و جمله نمی توانم نفس بکشم را که فلوید قبل از مرگش به زبان آورده بود روی پلاکارد نوشته بودند.

در دانمارک روز یکشنبه مردم در پایتخت این کشور شعارهایی سر داده و خواهان اجرای عدالت در پرونده قتل جورج فلوید شدند. برخی از معترضان به سمت سفارت آمریکا حرکت کردند.

در ایتالیا هم مردم تجمعاتی را در نزدیکی کنسولگری آمریکا برگزار کردند. برخی از معترضان دست هایشان را روی گردن هایشان گذاشته بودند تا صحنه قتل فلوید به دست افسر سفیدپوست را بازسازی نمایند.

در اسپانیا صدها تظاهرات نماینده در بارسلونا با الهام دریافت از تظاهرات ها در آمریکا برای اعتراض به قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی مقابل دفتر نمایندگی واشنگتن در این شهر تجمع نموده و شعارهایی در اعتراض به نژادپرستی سر دادند.

معترضان در حالی که صورت خود را با ماسک پوشانده بودند، آخرین جمله فلوید هنگام قتل به دست افسر پلیس را فریاد می زدند: نمی توانم نفس بکشم. آنها همچنین شعارهایی علیه دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده سر دادند: بدون عدالت، صلح غیرممکن است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: vetworld.ir شناسه مطلب: 1079

به "هزاران نفر در سراسر جهان علیه نژادپرستی تظاهرات کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزاران نفر در سراسر جهان علیه نژادپرستی تظاهرات کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید